•  

​ОПОРА заявляє про зниження продуктивності Ради

110

За 3,5 роки роботи Верховної Ради восьмого скликання збільшується тенденція до реєстрації законопроектів і водночас до зменшення ухвалення законів.

Про це йдеться у дослідженні ВГО «Громадська мережа ОПОРА» - «Півтора року до фінішу: що зробили депутати за 3,5 роки в парламенті».

За словами керівника проекту ОПОРИ «Рада» Анатолія Бондарчука, з листопада 2014 року по травень 2018-го українські парламентарії зареєстрували 6 613 проектів законів, натомість ухвалили лише 808.

На думку ОПОРИ, невисокий показник ухвалених законів пов'язаний із тим, що з кожним скликанням у парламенті реєструють усе більше і більше законопроектів. У третьому скликанні їх було зареєстровано 3 891, у четвертому - 5 185, в шостому - 6 616.

Водночас результативність третього скликання - 21% ухвалених законів, у четвертому - 28%, у шостому - 17%.

Бондарчук зазначив, що п'яте і сьоме скликання не бралися до розрахунків через те, що пропрацювали тільки два роки.

ОПОРА наголошує на доцільності переглянути спосіб подання депутатами індивідуальних законопроектів. «Наприклад, передбачити норму про можливість внесення законопроектів лише фракціями або групою народних депутатів», - значив Бондарчук.

У поточному скликанні найбільш продуктивним виявися 2015 рік, коли до урядової коаліції входило п'ять фракцій. За цей час було ухвалено 340 законопроектів. У 2016 році парламент успішно проголосував 212 проектів законів, натомість у 2017 році - 174.

«Станом на кінець травня 2018 років у парламенті було ухвалено 64 закони», - зазначив він.

На думку керівника проекту, із наближенням парламентських виборів продуктивність депутатів буде знижуватися.

Коментарі