•  

Питна вода майже половини колодязів Полтавського району забруднена нітратами

310
Питна вода майже половини колодязів Полтавського району забруднена нітратами

Питна вода забруднена нітратами майже у половини колодязів Полтавського району. Найвищий вміст нітратів виявили у селах Мачухи, Гожули, Микільське, Куликівка, Судіївка та Новоселівка.

Про це повідомив начальник Полтавського міськрайонного управління Головного Управління Держсанепідслужби в Полтавській області Станіслав Руденко.

«З початку цього року ми дослідили 215 проб питної води з колодязів по всьому Полтавському районі. З відхиленням від норми виявили 98 проб. Це означає, що питна вода забруднена нітратами у 45, 6% колодязів. Вміст нітратів у воді коливається в межах 50-180 мг/дм3 при нормі 50 мг/дм3» - розповів Руденко.

За його словами, отруєння нітратами при вживанні такої води може спричинити кисневе голодування. При цьому захворюванні виникає задишка, тахікардія, ціаноз, у тяжких випадках можливі втрата свідомості, судоми, смерть. Вживання «нітратної» води може негативно вплинути на нервову і серцево-судинну системи, на розвиток ембріонів, і навіть стати причиною раку шлунку. А для дітей перших років життя вживання такої води взагалі смертельно небезпечне.

Станіслав Руденко також повідомив, що забруднену нітратами воду заборонили вживати, а також готувати на ній. Це пояснили власникам колодязів з «нітратною» водою. І попередили: кип’ятіння «нітратної» води – не вихід. Це не зменшує, а навпаки, збільшує її токсичність на 39-86%.

Аліна Бондар

"Останній Бастіон"

Коментарі