•  

Польський консул розказав нашим як треба…

380
Польський консул розказав нашим як треба…

Полтаву відвідав Генеральний консул Республіки Польща у Харкові пан Ян Ґранат. У рамках візиту відбулася його зустріч  з головою облдержадміністрації Віктором Бугайчуком  та першим заступником голови Полтавської обласної ради Володимиром Марченком. Мова йшла про регіональне співробітництво Полтавщини з Республікою Польща.

«Ми знаємо, що ви  є прихильником розвитку польсько-українських відносин,  а ми маємо переконання, що  досвід Польщі у розвитку економіки за останні 20-ть років треба брати за приклад. Адже нині польська економіка є однією із найпотужніших у Європі та таких, що мають динамічний розвиток. Тому сподіваємось на тісну співпрацю, як у передачі досвіду, так і у спільному розвиткові бізнесу», – зазначив голова Полтавської ОДА Віктор Бугайчук.

Водночас пан Ян Ґранат відзначив, що раніше були певні труднощі для пошуку інвесторів у Польщі для  України –  польські бізнесмени дивилися із осторогою на такі зв’язки.

«Раніше важко було знайти інвесторів для України, бо багато поляків остерігалися низки ризиків, які мали місце в вашій країні для ведення бізнесу.  Це я ам по-дружньому скажу. Адже за бізнесом мають стояти не люди, а право і суди. Сподіваємось, що зі зміною влади і ситуація у цій сфері також зміниться», – зазначив пан Ян Ґранат.

От би, нам повчитися таки у поляків! 

Тим паче, що й тексти гімнів у нас схожі. «Jeszcze Polska nie zginęła» – «Іще Польща не загибла…». 

 

Іще Польща не загибла,

Якщо ми ще живі.

Що вороги відібрали,

Шабльой  одберемо.

 

Є, до речі, в оригінальному тексті  польського й згадка про «москалів»:

 

Niemiec, Moskal nie osiędzie,

Gdy jąwszy pałasza

Hasłem wszystkich zgoda będzie

I Ojczyzna nasza.

 

Німець, москаль не усидить,

Як піднявши палаш,

Гаслом усіх нас згода стане

І Вітчизна наша.

 

 

Коментарі