•  

Полтавські нардепи як надійна ланка кругової парламентської поруки

880

Полтавські нардепи як надійна ланка кругової парламентської поруки


Черговим повноформатним фіаско Верховної Ради України виявився розгляд нею подання про позбавлення недоторканості двох колег з Опоблоку – Олександра Вілкула і Дмитра Колєснікова. 16 жовтня парламент знову не дав ради своїм деклараціям стосовно доторканості окремих суб'єктів законодавчого поля. Іншими словами: як не здавали своїх, так і не здають.

Найболючіший і, треба погоджуватися, заслужений удар по генпрокурорському реноме отримав Юрій Віталійович Луценко. Генеральний прокурор України вже услід тупицею назвав «ганьбою» провальне голосування Верховної Ради за зняття недоторканності з нардепів-опоблоківців Олександра Вілкула (137 голосів «за») та Дмитра Колєснікова (163 голоси): «Останні голосування ВР щодо зняття депутатської відповідальності засвідчили: не показувати 155 млн в декларації − можна; підписати розпорядження, яке несе 5 млн збитків держбюджету − можна; підписати наказ про вивід двох цехів стратегічного об’єкту ВПК з державної власності − можна. Це − день ганьби ВР» (https://ua.censor.net.ua/n3091666).

Але звичні фейсбучні емоції і патетика Юрія Віталійовича не можуть бути виправданням непрофесіоналізму прокурорів. На представниках п'ятої колони ніде клейма ставити, і попадіться ці крутії у справжні слідчі руки – сидіти панам не пересидіти. Тому навіть у дилетанта виникають запитання до надто м'якого підходу правників у інкримінації епізодів звинувачення Олександру Вілкулу.

Атож, ми звикаємо як до імпотентних у підсумку потуг української правничої системи довести хоч би якусь корупційну справу до дверей буцегарні, так і до демонстрації визивного нахабства парламентарів у творенні кругової поруки на захист корпоративно-кланових інтересів.

Помітний внесок у зведення валів кругової поруки зробили й наші полтавські посланці. Послідовними і принциповими борцями за європейські цінності позиціонували себе лише двоє: позафракційний Юрій Бублик і Андрій Река з «Народного фронту» голосували «за» позбавлення Вілкула недоторканості. Решта мажоритарників – Сергій Каплін і Костянтин Іщейкін з БПП, Юрій Шаповалов і Олег Кулініч з «Відродження», позафракційний Костянтин Живаго воліли бути відсутніми у сесійній залі. Знаєте, Покрова, клопоти.

Вадим Демиденко

Коментарі