•  

Сьогодні – вибори Президента України

500
Сьогодні – вибори Президента України

Нинішні вибори Президента України – позачергові. Спочатку були заплановані як чергові на 2015 рік, але призначені на раніший термін у зв'язку з усуненням Верховною Радою Віктора Януковича з поста Президента 22 лютого 2014 року. Орієнтовна кількість виборців, які матимуть право голосу на президентських виборах 2014, становить 35,5 млн. осіб, орієнтовна кількість виборчих дільниць — 33 580.

 

Відповідно до Конституції України, чергові вибори Президента України мали відбутися 29 березня 2015 року. 21 лютого 2014 року, після трьох місяців акцій протесту, владою та опозицію за посередництвом іноземних політиків було підписано угоду про врегулювання політичної кризи. Одним з пунктів цієї угоди було проведення дострокових виборів одразу після прийняття нової Конституції України, але не пізніше грудня 2014 року.

22 лютого, після втечі Віктора Януковича, Верховна Рада постановила, що президент України у неконституційний спосіб самоусунувся від здійснення конституційних повноважень та є таким, що не виконує своїх обов'язків і призначила позачергові вибори Президента на 25 травня 2014 року. Другий тур виборів, у разі необрання президента у першому турі, відбудеться 15 червня.

 

Коментарі