•  

Син колишнього віце-адмірала Гайдука безпідставно пройшов відбір на навчання в Канаді

771
Син колишнього віце-адмірала Гайдука безпідставно пройшов відбір на навчання в Канаді

Син Гайдука - єдиний з 9 тис. військовослужбовців ВМС пройшов відбір на навчання в Канаду. Про це на своїй сторінці в Facebookповідомив волонтер Ігор Федірко.

За його словами, це не може бути просто збігом обставин, адже стати одним з 9 тисяч реально кваліфікованих службовців, не маючи за собою належного рівня підготовки, не можливо. І це ніщо інше як кумівство в ВМС, переконаний Федірко.

Також він пояснив як це могло статися і стається в військових колах.

Нажаль, але величезний відсоток відібраних на ці курси – це:

- «мобікі», які так й не підписали контракт на подальше проходження служби;

- військовослужбовці, які ближче до керівництва, а на тренінги закордоном – по старому принципу «миротворчих поїздок», всі офіцери та старшини знають «таксу»;

- не відповідали кваліфікаційним вимогам: 1. на курси "Тактика дій малих груп" приїхали зв’язківці, але, що найгірше, - геть не мотивовані бійці; 2. На курси стратегічного рівня направляли нижчу тактичну ланку, тощо;

- відправляли «тих хто був тут», «бо треба бігом когось направити щоб начальство не сварило».

1. Військовослужбовець, рядовий, домовляється з командуванням іншого підрозділу, щоб його записали на британські курси, бо своє керівництво не пускає, хоч й місця були й вимогам відповідає. За свій рахунок їздить, навчається, відпрошується, бере лікарняні. Стає КРАЩИМ випускником курсів, окремо нагороджений британською бригадою інструкторів. Прибувши на своє місце служби отримує: догану, зняття всіх надбавок. За спиною АТО, бойові, декілька курсів з відзнаками – досі рядовий, коли в цей час призовникам, які жодного дня й близько до АТО не були, вже дали сержантські погони… Є документи. Це не єдиний випадок.

2. Найцікавіший. Виняток. За 2 роки на всі іноземні курси (проводяться закордоном) від ВМС України не поступило жодної заявки. Але ось наприкінці 2015 року від 9000 складу ВМС, пройшовши всі відбіркові тести, перевірки та аж цілу атестаційну комісію ГШ та МО на комплексні курси потрапляє один єдиний, найкращий, зразковий, отримавши за 4 місяці підвищення в званні – капітан-лейтенант.

А тепер подивимось кваліфікаційні вимоги до курсантів та сам курс. Коледж Збройних Сил Канади (м. Торонто). Курс з національної безпеки (National Security Programme): 11 місяців, англійська (НЕ нижчих СМР 2+), особи офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом у ЗС України; мають оперативно-тактичний рівень освіти; проходять військову службу на посадах зі штатно-посадовою категорією «ПОЛКОВНИК» («капітан 1 рангу») й вище; зараховані до резерву для підвищення по службі на посади з оперативно-стратегічним рівнем підготовки або мають рівень підготовки, що є нижчим за займаною посадою; у віці до 45 років (на Кінець року вступу). Мета: професійна підготовка військовослужбовців, які плануються до призначення на посади, кваліфікаційними вимогами яких передбачена наявність оперативно-стратегічного рівня освіти.

Ну й звичайно родзинка: цей капітан-лейтенант є сином всім відомого вже командувача ВМС України – пана Гайдука. Дивовижно талановиті діти.

Виходячи з 2-го виняткового прикладу виникає перелік запитань:

1. Яким чином атестаційна комісія погодила кандидатуру капітан-лейтенанта, яка геть не відповідає вимогам канадської сторони?

2. Чи не задумалась кваліфікаційна комісія про можливі корупційні зловживання зі сторони родича курсанта? Чи не є дивним саме цей висуванець, після 2-ох років мовчання командування ВМС, після відбору серед 9000 військовослужбовців?

3. Чи надала атестаційна комісія відомості Канаді про те, що вони навчають людину, в якої в першій категорії спорідненості є родичі, що зрадили власну країну, служить окупанту та прямі зв’язки з ФСБ Росії?

4. Чи підозрює канадська сторона, що може бути причетна до корупції в найвищих ешелонах військового керівництва України?

Відповідно до вищепереліченого, запевняємо, що волонтерська спільнота зі своєї сторони:

- сповістимо, через Канадського посла в Україні, Коледж Збройних Сил Канади про всі нюанси та відбір вищезазначеного «студента»;

- офіційним запитом до МО та ГШ України домагатимемося дізнатися причини пропуску кандидатури сина пана Гайдука, яка не відповідає жодним критеріям висунутим Канадою;

- офіційним запитом до ГПУ домагатимемося визначити чи не порушується антикорупційне законодавство та закони про державну службу, про проходження військової служби в частині, що стосується несенням служби родичами першої категорії спорідненості в одному силовому відомстві.

Цим ми хочемо донести наступне:

- необхідно більш ретельно вибирати кандидатури на навчання закордоном, що би потім не було соромно всій Україні;

- ефективніше використовувати інтелектуальну допомогу союзників;

- запобігати корупційним схемам та «кумоству» у всіх сферах діяльності ВМС та ЗС України загалом, повідомив волонтер.

Прикметно, що приклад із сином Гайдкука в сучасній українській владній системі став радше правилом, ніж винятком. За такою ж схемою діти прокурорів стають прокурорами, у судах працюють цілі родинні підряди. Про кумівство в полтавських органах влади незабаром на «Останньому Бастіоні». 

Відділ моніторингу

Коментарі

  • Олексій Свобода (03 вересня 2016, 01:26)

    Кумовство процветает