•  

У Полтавському районі виявлено незаконну вирубку дерев – у справі замішані чиновники (фото)

12650
У Полтавському районі виявлено незаконну вирубку дерев – у справі замішані чиновники (фото)

На початку жовтня співробітниками Державної екологічної інспекції Центрального округу поблизу села Кованчик Мачухівської сільської ради виявлено осіб, що здійснювали вирубку зелених насаджень вздовж автодороги.

Порушників було виявлено під час проведення рейдових заходів на території Полтавського району.

Під час спілкування з особами, що здійснювали вирубку зелених насаджень, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища було встановлено, що вирубка дерев проводиться без дозвільних документів (лісорубний квиток).

На місце події державними інспекторами було викликано представників правоохоронних органів, а в подальшому, в присутності слідчої Полтавського РВП, – оглянуто незаконну вирубку та встановлено, що вищезазначеними особами в порушення статті 69 Лісового Кодексу України було здійснено незаконно вирубку 186 дерев різних породи та діаметру.

Слідчою було описано та вилучено автомобіль марки ЗІЛ з уже підготовленими до вивозу дровами, інший автомобіль, в якому знаходилось безпосередньо знаряддя вчинення правопорушення (бензопили та інше) встиг покинути місце правопорушення до моменту прибуття правоохоронців.

Державними інспекторами складено відповідні матеріали, якими зафіксовано кількість знищених зелених насаджень, марки та номери автомобілів осіб, що здійснювали вирубку. На даний час проводиться розрахунок розміру шкоди, заподіяної державі, внаслідок незаконної вирубки дерев.

Цікавою обставиною стало те, що на місце незаконної вирубки прибув громадянин, який представився В’ячеславом та повідомив, що вирубка проводиться його працівниками. Проте жодних документів на підтвердження своєї особи чи підприємства, яке він представляє, так і не надав.

Згодом на місце прибув Олександр Костенко, в минулому – керівник одного з відділів Державної екологічної інспекції у Полтавській області, а саме відділу, до функціональних обов’язків якого входило виявляти та запобігати незаконній вирубці зелених насаджень. На нинішній час Костенко є заступником начальника одного з відділів Державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області».

Оскільки лісорубного квитка не виявилось ні у «керівника лісорубів В’ячеслава», ні у представника ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області», це викликає багато запитань щодо причетності до корупційних схем із незаконного випилювання зелених насаджень на території області принаймні частини керівництва згаданого держпідприємства.

Коментарі