•  

Україна почала витрачати резерви НБУ

330
Україна почала витрачати резерви НБУ

Золотовалютні запаси Нацбанку вище, ніж на початку року, але поступаються показникам минулого місяця

Зараз міжнародні резерви (золотовалютні резерви, ЗВР) України склали $17,8 млрд. Про це повідомила прес-служба Національного банку України.

Таким чином, з початку року резерви збільшилися на 15%, в тому числі, за рахунок купівлі Нацбанком валюти на міжбанківському ринку в обсязі 29,8 млн доларів.

У той же час, на початку липня міжнародні резерви були вище – 17,97 млрд доларів. Зменшення резервів пов'язане з виплатами за зовнішніми зобов'язаннями України.

Так, наприклад, 4 серпня Україна виплатила Міжнародному валютному фонду (МВФ) 450 млн доларів за програмою «stand by» від 2014 року. Попередні два роки Київ не робив виплат по боргах – діяв пільговий період.

Цьогорічна сума ЗВР покриває 3,7 місяця майбутнього імпорту і є достатньою для виконання зобов'язань та поточних операцій уряду і Національного банку, запевнили в фінрегуляторі.

Нагадаємо, за 2016 рік міжнародні резерви України зросли на 2,2 млрд доларів, або на 17%. У той же час обсяг міжнародних резервів на кінець 2016 року виявився нижче за офіційний прогноз НБУ.

Відділ моніторингу

Коментарі