•  

«Укргазвидобування» не дотримало обіцянки дати чисту воду в проблемній Сенчі

2200
«Укргазвидобування» не дотримало обіцянки дати чисту воду в проблемній Сенчі

ПАТ «Укргазвидобування» не дотримало обіцянки дати жителям с. Сенча Лохвицького району чисту воду зі збудованої артезіанської свердловини.

Жителі Сенчі запевняють, що «Укргазвидобування» порушило обіцянку дати чисту воду й спекулює на цьому питанні. Місцева мешканка надала фото води з крану свого будинку. Рідина має іржавий колір і залишає масні розводи.

У той час «Укргазвидобування» повідомляє на своєму сайті, що нова артезіанська свердловина завглибшки 225 м здійснює забір води з горизонту 180 м, а хімічні й бактеріологічні показники води зі свердловини відповідають нормам.

На цьому ж спекулює і керівник компанії Олег Прохоренко. На своїй сторінці у Facebookвін пише про чисту воду для громади.

Нагадаємо, 17 серпня цього року був підписаний план заходів щодо будівництва артезіанської свердловини представниками компанії «Укргазвидобування» з сільською радою та територіальною громадою с. Сенчі Полтавської області.

Згідно з ним видобувна компанія зобов’язувалася побудувати артезіанську свердловину до досягання горизонту чистої води. Про це повідомляв В’ячеслав Чаус, директор з корпоративних і загальних питань ПАТ «Укргазвидобування».

Виділення коштів на будівництво свердловини стало можливим завдяки спільній діяльності «Укргазвидобування», «Полтавагазвидобування», Міністерства екології та «Останнього Бастіону».

Громадський активіст та еколог Геннадій Сікалов в ефірі телеканалу NewsOne розповів, що вже близько 6-7 років понад 4 тисячі мешканців Сенчі споживають воду, що взагалі була непридатна для пиття та приготування їжі через свавілля з боку державної компанії «Укргазвидобування» у Лохвицькому районі.

Зазначимо, що «Укргазвидобування» не дотрималося умов буріння свердловини, заглибившись усього на 225 м, замість обіцяного початку проб води від 257 м. Через халатне ставлення компанії й недостатнє заглиблення з метою економії коштів, сенчани змушені далі труїтися водою з відходами від газодобування. 

Коментарі