•  

Яєць на 432 тис. грн хоче закупити полтавське Управління освіти в обхід Prozorro

2752
Яєць на 432 тис. грн хоче закупити полтавське Управління освіти в обхід Prozorro


10-ток яєць для школи Управління освіти виконавчого комітету хоче закупити за 18 грн проти 12-15 грн ринкової вартості. 

Управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради хоче здійснити закупівлю яєць на суму 432 тис. гривень в обхід системи державних електронних закупівель Prozorro. Про це розповіли на конференції всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» у рамках прес-конференції про моніторинг освітніх тендерів. 

Так управлінням освіти виконавчого комітету було проведено 4 тендери із застосування Prozorro, враховуючи те, що ЗУ «Про публічні закупівлі» запрацював повною мірою лише з 1 серпня цього року, повідомила експерт з державних закупівель Поліна Завадська.

– Більше того, 1 тендер був оголошений за декілька днів до початку дії закону, що викликає підозру про намагання уникнути нового прозорого порядку. Закупівлю 240 тисяч яєць на суму 432 тисячі гривень оголосили 27 липня, а тому вона пройде за старими правилами.Навряд буде висока конкуренція та відповідно економія бюджетних коштів. Управління освіти міськвиконкому готове закупити десяток яєць по 18 гривень. Слід зауважити, що ринкова вартість того ж десятка яєць у роздрібній торгівлі вартує близько 12-15 гривень, тобто мінімум на 15% дешевше очікуваної вартості,– додала вона.

За даними експерів не лише закупівельники намагаються спекулювати таким чином. Самі суб’єкти державних закупівель намагаються виграти, поступаючись одне одному.

– Також спостерігається тенденція, в якій ТОВ «Торговельна компанія» Світ продуктів» почергово з ФО-П Сергієнко підіграють один одному, а саме відступають від своїх пропозицій і здають позиції по черзі один одному,–зазначив представник «Під контролем» Олександр Ткаченко.

Щодо усіх виявлених ймовірних порушеньпід часзакупівель, здійснених управлінням освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради «Під контролем» сформує та направить звернення до відповідних органів.

Коментарі

  • Денис Гранитный (26 серпня 2016, 13:01)

    Ви только предсатавьте как это звучит "Государственные чиновники отмывают деньги на яйцах".

  • Ігор Шаблій (25 серпня 2016, 18:49)

    фото напомнило сказку "джек и бобовое дерево", там персонаж тоже как и наши чиновники воровал яйца.