•  

За фактом незаконної вирубки дерев у Полтавському районі порушили кримінальну справу

1760
За фактом незаконної вирубки дерев у Полтавському районі порушили кримінальну справу

У поліції порушили кримінальну справу за фактом незаконної вирубки дерев поблизу села Кованчик Мачухівської сільської ради.

Нагадаємо, що незаконну вирубку було виявлено співробітниками Державної екологічної інспекції Центрального округу під час проведення рейдових заходів на території Полтавського району.

Під час спілкування з особами, що здійснювали вирубку зелених насаджень, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища було встановлено, що вирубка дерев проводиться без дозвільних документів.

Поліція порушила кримінальну справу за частиною 1 статті 246 Кримінального кодексу України – незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду. Одначе неупередженість і ефективність подальшого розслідування викликає сумніви.

Вирубка дерев із відсутністю будь-яких дозвільних документів – поширене на Полтавщині явище, на яке поліція не реагує. Більше того, лишаються нерозслідувані навіть ті випадки, стосовно яких поліція отримувала заяви про здійснення злочину.

Так, випадок незаконної вирубки зелених насаджень на узбіччі автодороги Полтава-Гадяч був зафіксований 1 листопада минулого року.

Після того, як їх виявили, правопорушники вивантажили заготовлену деревину і з поспіхом покинули місце події.

Номерні знаки автомобілів були зафіксовані. На місце викликали поліцію і склали заяву.

Здавалось би, справу можна було легко розслідувати. Але, вочевидь, «лісоруби» працювали на замовлення осіб, які без жодних клопотів здатні «вирішувати» проблеми з поліцією. Тож справа лишилася не розслідуваною.

Нагадаємо, що на місце нещодавньої вирубки поблизу села Кованчик прибув Олександр Костенко, в минулому – керівник одного з відділів Державної екологічної інспекції у Полтавській області, а саме відділу, до функціональних обов’язків якого входило виявляти та запобігати незаконній вирубці зелених насаджень. На нинішній час Костенко є заступником начальника одного з відділів Державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області».

Тож існує велика ймовірність того, що корупційні схеми будуть задіяні і цього разу, і поліція відмовиться доводити кримінальне провадження до логічного завершення.

Схоже

Наживаються «Онур», ДБР, прокурори та судді, розплачуватимуться наші онуки та ...

Дерибан на крові: як грантожери порозумілися з корупціонерами

Небайдужі мешканці Кременчука вийшли у ліс на толоку

Необережність мешканців Полтавщини продовжує призводити до пожеж на відкритій території, ...

Знищення зелених насаджень у Полтавському районі: позиції сторін (відео)

Коментарі