Платоспроможність українців істотно знизилася через дії команди Зеленського

ЕКОНОМІКА
25.01.2022, 07:48
Платоспроможність українців істотно знизилася через дії команди Зеленського
Фото: Погляд

Чим довше "слуги неукраїнського народу" перебувають при владі, тим гострішою стає соціально-економічна криза.

Запроваджене з нового року державне регулювання цін не вплине на поточну стратегію продовольчої безпеки України, яку ухвалив Кабінет міністрів на чолі з Денисом Шмигалем.

Таку думку в інтерв'ю вітчизняному виданню "AgroPolit" висловив голова Української спілки промисловців та підприємців Анатолій Кінах, інформує агенція "Останній Бастіон".

Колишній прем'єр-міністр і міністр економіки переконаний, тримати ситуацію з продовольством під контролем можна за умови виважених розрахунків і прогнозованих наслідків для виробників конкретних груп товарів.

Але в уряді Зеленського-Шмигаля, здається, вирішили вкотре забалакати наявну проблему, відволікаючи громадян від нестачі хліба насущного панікою про можливий повномасштабний напад РФ.

«Без перебільшення, сьогодні уряду України необхідно здійснити антикризові дії, адже платоспроможність українців суттєво знизилася. Зараз, аби бути конкурентоспроможними, наші виробники і так максимально стримують націнки. Адже зрозуміло, що тисне й імпорт, зокрема тих же продуктів тепличного господарства, хімічних добрив, молочних продуктів, товарів з доданою вартістю в АПК. Тож, якщо уряд не підтримає виробників, то вони, зменшивши торгову надбавку, збільшать витрати – і в результаті матимемо все одно зростання ціни. Якщо витрати виробників не покриваються ціною, то певних товарів взагалі не буде або вони просто поміняють категорію, щоб не підпадати під регулювання. Це потрібно розуміти, йдучи на такий крок без паралельних антикризових заходів», – заявив Анатолій Кінах.

Водночас ексурядовець додав, що в економічній площині команда Зеленського мала б орієнтуватися на методику боротьби з кризою, апробовану в Європейському союзі (наприклад, у Польщі – прим. ред.), але аж ніяк не повертатися до химерної совєцької практики, маючи на увазі продуктові картки.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що у зв'язку зі здорожчанням продуктів українці по-новому платитимуть за борщовий набір.

Читайте також:
Економіка
Криза цін на енергоносії спричинила збільшення кількості бідности на Туманному Альбіоні. Причому напасть не обирає стать, вік і походження.
24 березня, 07:51
Економіка
Відсутність сталого електропостачання дестабілізує роботу птахопідприємств і призводить до збільшення собівартості виробництва.
06.12.2022, 19:01
Економіка
Віднині цінники для споживачів будуть такими: бензин, дизель, біопаливо – 3,65 гривні за 1 літр, натомість автогаз – 1,89 гривні за 1 літр.
23.09.2022, 07:00
Економіка
Невдовзі вітчизняні ціни на товари молочарства знову підуть угору, причиною тому є зростання вартості блакитного палива.
13.01.2022, 07:38
Економіка
На 3-му році при владі у команді "найвеличнішого лідора сучасності" все ж визнали власну неспроможність керувати державою.
10.01.2022, 10:07
Економіка
Таке може статися через зростання вартості газу
04.01.2022, 10:46