Created with Sketch.

675 сміттєзвалищ нарахували на Полтавщині. Місця під полігон поки немає.

13.12.2016, 14:00

Із 1 січня 2018 року набуває чинності Закон про заборону на захоронення неперероблених (необроблених, зокрема, несортованих – ред.) побутових відходів. До цього часу областям, місцевим органам влади та територіальним громадам треба облаштувати полігон для вивезення сміття. Нинішня практика вивезення сміття на сміттєзвалища відтоді опиниться під забороною, а порушення каратиметься Держекоінспекцією.

Наразі в Полтавській області зафіксовано 675 сміттєзвалищ. Це офіційна статистика (неофіційна кількість стихійних смітників більша – ред.).

Якщо до 2018 року регіон не вирішить питання з полігонами та сміттєпереробними заводами, викидати сміття буде банально нікуди. У зв’язку з цим Полтавський національний технічний університет імені Ю. Кондратюка розробив «Регіональну комплексну програму поводження з твердими побутовими відходами на 2017-2021 роки». Її презентувала доцент університету Оксана Ілляш сьогодні на розширеному засіданні колегії Полтавської ОДА.

Згідно з програмою, 529 сміттєзвалищ поетапно мають припинити свою роботу до 2021 року. 146 збережених звалищ необхідно інвентаризувати та паспортизувати. Вартість такої операції для 1 звалища – 15-20 тис. грн.

У цілому на реалізацію програми треба 381 млн грн. Фінансувати пропонується порівну з обласного та місцевих бюджетів.

Також нагадаємо, що 7 жовтня 2016 року був підписаний Меморандум про співробітництво з реалізації Субрегіональної стратегії поводження з відходами для Полтавської області.

Згідно з ним передбачається умовний поділ області на 5 субрегіонів – Кременчуцький, Пирятинський, Хорольський, Полтавський та Котелевський. За кожним із ним буде закріплена комунальна організаційна структура, що опікуватиметься вивезенням побутових відходів. Для цього передбачається повна контейнеризація та роздільний збір сміття.

Апробуватимуть проект у Полтавському субрегіоні, до складу якого увійде обласний центр та 5 районів — Полтавський, Машівський, Новосанжарський, Чутівський та Карлівський. Усі відходи звіти планується вмістити на одному полігоні твердих побутових відходів, який обслуговуватиме 5 сортувальних станцій та сміттєпереробний завод.

Практичній реалізації субрегіональної стратегії в обласному масштабі заважає відсутність чіткого алгоритму дій навіть зі створення єдиного полігону для відходів.

Із 7 прогнозованих місць під полігон місць за всіма критеріями не підійшло жодне. У селі Макухівка Полтавського району проти полігону висловилися місцеві мешканці, які потерпають від переповненого сміттєзвалища.

Звалище в Макухівці переповнене на 107%

Більше про конфлікт навколо Макухівського сміттєзвалища читайте: Проблема Макухівського звалища вирішується будівництвом сміттєпереробного заводу


Читайте також
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава
Пам'ятною дошкою у Кобеляках вшанували захисника України Юрія Няйка
Полтава
У Миргородському районі затримали порушника нерестової заборони
Полтава
Кременчуцькі корупціонери витратять 32 млн грн на реконструкцію комунального гуртожитку
Полтава