Created with Sketch.

Акшін Мехдієв звільнився з «Укргазвидобування»

22.02.2024, 16:10

Коли Мехдієва буде притягнуто до кримінальної відповідальності за розкрадання бюджетних коштів?

Сьогодні останній день роботи в АТ «Укргазвидобування» директора з буріння та внутрішньо-свердловинних операцій - Акшіна Мехдієва.

Про це повідомляє «НафтоРинок» з посиланням на джерела в держкомпанії.

Мехдієв пропрацював у АТ «Укргазвидобування» з лютого 2023 р., очоливши буровиків після того, як з компанії звільнили керівника т.в.о. генерального директора Олександра Романюка.

Посада директора з буріння пів року була вакантна після того, як у липні 2022 р. було звільнено Олександра Потернака.

Нагадаємо, що журналісти «Останнього Бастіону» з власних джерел в «УГВ» отримали резюме Акшіна Мехдієва, як претендента на працевлаштування до номінально державного підприємства.

При ретельному аналізі резюме Акшіна Мехдієва ми встановили наступні невідповідності та факти:

«Останньому Бастіону» вдалося з'ясувати, що Мехдієв свідомо приховав інформацію про свій досвід роботи.

За даними наших джерел з АТ «Укргазвидобування» відомо, що Мехдієв працював старшим супервайзером ТОВ «Шлюмберже Україна». Про це свідчить договір № УГВ 3314/12-19 від 11.12.2019 між АТ «Укргазвидобування», в особі Фаворова Андрія Михайловича та ТОВ «Шлюмберже Сервісез Україна».

Тож не дивно чому Мехдієв приховав цю інформацію, адже ТОВ «Шлюмберже Сервісез Україна» визнана міжнародним спонсором війни. Серед клієнтів Schlumberger є найбільші нафтогазові російські «Газпром», «Роснафта», «Лукойл», які наразі перебувають під міжнародними санкціями. Протягом багатьох років Schlumberger постачала російським клієнтам обладнання для розробки континентальних і шельфових родовищ.

Як виявилося, Акшін Мехдієв також причетний до необґрунтованої розтрати коштів державної АТ «Укргазвидобування» на спорудженні пошукової свердловини Шебелинська № 888.

У розпорядженні «Останнього Бастіону» є наявна інформація про акт планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності акціонерного товариства «Укргазвидобування», яку проводила Державна аудиторська служба України (ДАСУ) за період з 01.01.2016 по 30.09.2021.

Дослідивши цей, та інші документи, нам вдалося встановити що при заявленій стартовій вартості спорудження свердловини 790 млн. ₴, фактична вартість склала 1,532 млрд. ₴.

Під час вивчення порушень при наданні інженерного супроводу (послуги інженерної команди), за які відповідав Акшін Мехдієв, встановлено, що в порушення статті 193 Господарського кодексу України, пунктів 4.4.1 та 4.10 Договору від 11.12.2019 № УГВ 3314/12-19 ТОВ «Шлюмберже Сервісез Україна» завищено вартість послуг на загальну суму 154 630 836 ₴ (з ПДВ), яка не підтверджена первинними документами, що свідчить про безпідставну оплату за надані послуги та втрат фінансових (матеріальних) ресурсів на зазначену суму.

За даним фактом відкрито кримінальне впровадження № 6202200000000638 від 23.08.2022 ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою.

Рішення про буріння свердловини Шебелинська № 888 пролобіював Андрій Фаворов, який з 26 листопада 2018 року працював у НАК «Нафтогаз України» на посаді директора дивізіону «інтегрований газовий бізнес», мав статус члена правління, тимчасово здійснював повноваження голови правління «Укргазвидобування» у 2019 - 2020 роках.

Своїми діями Фаворов та Мехдієв завдали значних збитків номінально державній компанії, але це не завадило Акшіну Мехдієву у 2022 році стати директором з буріння та внутрішньо-свердловинних операцій АТ «Укргазвидобування».

Акшіна Мехдієва, який не є громадянином України, так і не було притягнуто до кримінальної відповідальності за розкрадання бюджетних коштів.

Виникає питання до Служби безпеки України: коли буде заарештовано Акшіна Мехдієва?

Чи він повторить кар'єрний шлях Санжара Жаркешова, який після звільнення з АТ «Укргазвидобування» став Головою правління казахстанської АТ "НК "QazaqGaz" та почав співпрацювати з підсанкційним Газпромом?

Санжар Жаркешов та Олексій Міллер

Ми не схильні до конспірології, але звільнився Жаркешов з «УГВ» 24 січня 2022 року, за місяць до повномасштабного вторгнення росії в Україну. А вже 23 лютого 2022 року він був призначений в.о. Голови правління «Національна компанія «QazaqGaz», яка тісно співпрацює з «Газпромом» після накладення на нього міжнародних санкцій.

Громадянин Казахстану, який мав доступ до чутливої інформації як про надра, так і про місце розташування стратегічних енергетичних об’єктів країни, тепер тисне руку Олексію Мілеру, який знаходиться під міжнародними санкціями, як міжнародний спонсор тероризму.

І Разом з тим, громадянин Азербайджану, який працював на користь, компанії визнаної міжнародним спонсором війни Schlumberger, яка під слідством за підозрою в завищені вартості послуг, понад рік обіймав високу посаду стратегічного енергетичного номінально державного підприємства, та допущений до відомостей, стосовно функціонування об’єктів критичної інфраструктури, які входять до складу АТ «Укргазвидобування».

Раніше повідомлялося, що росіяни використовують фахівців у галузі енергетики, щоб корегувати ракетні удари по енергетичній інфраструктурі України, з метою завдавати найбільших збитків для галузі.

Логічно, що вони можуть використовувати і фахівців нафто-газової галузі, таких як Жаркешов та Мехдієв, які володіють повною інформацією про газовидобувну промисловість України, та можуть передавати її ворогу.

Читайте також
Як Німеччина готується до війни
Війна
Чому наші рубежі оборони стають прохідними дворами?
Опінії
Верховний суд США підтримав заборону TikTok із 19 січня
Політика
Мер Нарви проти закриття естонсько-російського кордону
Світ
Новобранці ГУР склали присягу біля Аскольдової могили
Війна
Становлення та розвиток української контррозвідки
Політика