Created with Sketch.

Американські військові запустили безпілотне судно у Перській затоці

30.01.2022, 18:27
Безпілотний надводний корабель Saildrone Explorer (USV) в Перській затоці біля узбережжя Бахрейну

Експлуатація нового судна розпочалася наприкінці січня

Військово-морські сили (ВМС) США почали застосовувати безпілотне судно Saildrone Explorer у Перській затоці.

Повідомляється, що експлуатація нового судна розпочалася наприкінці січня. Цей проект є частиною ініціативи з інтеграції нових безпілотних систем та штучного інтелекту в операції П’ятого флоту американських Військово-морських сил.

Раніше Saildrone тестували у затоці Акаба. Військові кажуть, що результат перевершив усі очікування. Під час тестів безпілотне судно пропрацювало безперервно понад 30 днів.

Довжина Saildrone становить сім метрів, висота – близько п’яти. Що цікаво, судно рухається за рахунок «вітрила» і сили вітру. Також воно має набір датчиків для зчитування інформації про навколишнє середовище. Ці датчики живлять сонячну батарею. Перевага безекіпажного судна – у його дешевизні.

Saildrone Explorer

Примітно, що це відбулося напередодні навчання International Maritime Exercise (IMX) 2022. Участь у них мають взяти безпілотні системи країн-партнерів США.

Минулого року компанія Leidos поставила Військово-морським силам США автономний корабель Seahawk — побратима знаменитого Sea Hunter. Водотоннажність тримарана становить 145 тонн. Корпус виконаний із композитних матеріалів. Такі кораблі повинні дозволити ВМС ефективніше виявляти російські та китайські субмарини.

Seahawk

Сам Пекін, до речі, останніми роками теж активізував зусилля у цьому напрямі. У 2019-му китайці почали тестувати безпілотний катер JARI-USV, який здатний нести різне навантаження, включаючи широкий набір озброєнь.

Читайте також
Турецький «Байрактар» уперше застосував надзвукову ракету IHA-122
Світ
Французький Eutelsat може замінити Starlink в Україні
Війна
Nokia вирішила підкорити Місяць
Життя
Йде легенда
Світ
Професіоналізм у творчих професіях втрачає актуальність
Опінії
В Італії готують альтернативу супутниковій системі Starlink
Світ