Created with Sketch.

АМКУ має намір «поховати» розслідування скандальної формули «Роттердам+»

14.12.2020, 11:23

Антимонопольний комітет готує закриття справи щодо організованої за президентства Петра Порошенка корупційної схеми в енергетиці.

Причиною цього є не доведення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, факту порушення дискримінації галузевих компаній.

Йдеться про так звану корупційну схему за формулою "Роттердам+", повідомила представниця "Ліги антитрасту" Галина Верцімаха.

Наразі відомо, що АМКУ інкримінував енергорегулятору "позаконкурентні дії у наданні переваг тепловій генерації", більшість якої складають компанії групи "ДТЕК" олігарха Ріната Ахметова, й створенні несприятливих умов зокрема й для активної державної компанії "Енергоатом".

«Завтра, 15 грудня, відбудеться перше засідання Комітету з розгляду цієї справи. Рішення може бути прийнято одразу або ж Комітет може перенести засідання, якщо отримає додаткову інформацію чи клопотання сторін у справі. Та тільки після публікації остаточної редакції рішення на сайті відомства, ми зможемо повноцінно проаналізувати доказову базу Комітету та висновки, до яких він дійшов», – зазначила Галина Верцімаха.

Представниця "Ліги антитрасту" також наголосила, що прикриваючися пандемією COVID-19, службовці АМКУ навмисно створили такі умови, аби дискусії та аргументація з питання, яке розглядає відомство й має суттєвий вплив на кожного українця, не стали відомі суспільству.

«Якщо інформація з наших джерел про плани закрити справу відповідає дійсності, ми маємо сумніви у повноті проведеного розслідування та врахуванні всіх даних. Прикро, що засідання Комітету сьогодні проводяться фактично в закритому режимі. Тому будемо надавати свою експертизу у міру надходження інформації», – підсумувала Галина Верцімаха.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що не так давно Володимир Зеленський запропонував уряду повернутися до олігархічної схеми "Роттердам+" задля "ефективного та ощадного" формування ціни на паливну складову, а саме вугілля, при виробництві енергії теплоелектростанцій.

Читайте також
Здобули...
Політика
Прем'єр Бельґії закликав ЄС відмовитися від російського ядерного палива
Економіка
Окупанти атакували енергетичну інфраструктуру України
Війна
Менеджери «Нафтогазу» продають замість газу небезпечну суміш, — експерти
Політика
Рекордне збільшення видобутку газу на 13% в умовах війни.
Опінії
Окупанти відновили атаки на енергетичні об'єкти
Війна