Created with Sketch.

Андрій Коболєв — шкідник державного рівня

07.10.2020, 12:44
Фото: ZIK

Про таких, як голова НАК "Нафтогаз Україна" у сталінські часи казали: "ворог, що свідомо завдає шкоду народному господарству".

І не дарма! Адже обіймаючи високу державну посаду пан Коболєв зміг завдати шкоди українському бюджету на мільярди гривень.

Поки у пересічних громадян забирають чи не останні гроші через підвищення комунальних платежів, чиновники у відкриту розкрадають мільярди через різні корупційні схеми.

Як повідомили у виданні "Економічна Правда", ревізори Держаудитслужби нарахували недоліків і порушень у роботі "Нафтогазу" на понад 225 млрд грн, що призвело до прямих втрат компанії на суму понад 75 млрд грн.

«Згідно з процедурою обробки висновків, "Нафтогаз" мав час для вивчення документа і на надання зауважень до викладеної в акті ревізії фактів, що в підсумку і зробив. Частина з них була врахована, проте навіть з урахуванням цього, цифри, які незабаром будуть офіційно оприлюднені, буде важко пояснити суспільству», — йдеться в матеріалі.

У пресслужбі провідного підприємства паливно-енергетичного комплексу країни підтвердили, що отримали від Держаудитслужби відповідний акт ревізії та надали свої заперечення.

Виявилося, що підлеглі Коболєва не згодні з виявленим переліком кричущих порушень:

а) факт продажу газу за заниженими цінами;

б) безпідставна виплата премій членам правління "Нафтогазу";

в) заниження послуг за транспортування газу;

г) провал програми збільшення видобутку блакитного палива;

ґ) порушення у правилах закупівель;

д) приховане кредитування, і багато іншого.

Але всю суть документа ревізорів можна звести до чотирьох пунктів, які стосуються заниження розміру сплачених до державного бюджету дивідендів.

Перший — нарахування резерву сумнівних боргів при не затвердженому фінансовому плані (за 2018 рік і 9 місяців 2019 року) на 38,4 млрд грн (розмір виплачених дивідендів було занижено на 35,3 млрд грн).

Другий — виявлення Офісом великих платників податків Державної податкової служби порушень в "Укртрансгазі" на 37,3 млрд грн (у результаті "Нафтогаз" не доплатив 35,1 млрд грн дивідендів).

Третій — заниження доходів через не відображення в їх складі штрафів, пені та неустойки за рішенням судів (втрати держбюджету сягнули суми 2,9 млрд грн).

Четвертий — непідписання актів реалізації газу у 2016-2018 роках, наслідком чого стало заниження суми виплачених дивідендів за 2018 рік на 2,1 млрд грн.

Таким чином, за оцінками держаудиторів, загальна сума втрат вітчизняного бюджету від діяльності пана Коболєва у керівництві "Нафтогазу" перевищує 75 млрд грн.

Читайте також
Дружина керівника НАБУ зробила щедрий подарунок своїй сестрі
Політика
Максим Кутерга тимчасово очолив Бюро економічної безпеки
Політика
Як черві...
Політика
Держпродспоживслужба хоче китайських грошей
Економіка
Тиврівський Донець
Політика
Скандал навколо тендеру Укртранснафти на 1 млрд грн
Політика