Куди зникли мільйони, зібрані на ЗСУ?
У жовтні 2022 року у Полтаві пройшов благодійний аукціон «Перемога починається з тебе», на якому було зібрано 2,8 млн грн.
У ньому взяли 80 учасників – представників середнього бізнесу, депутатів Київської, Полтавської міських рад та Полтавської обласної ради.
Долучилися зокрема й голова Полтавської обласної ради-ухилянт Олександр Біленький, ексочільник Полтавської ОВА Дмитро Лунін, а також депутати-ухилянти з обласної фракції «Слуги народу».
Організаторами заходу стали БФ «Рідна Оболонь» (співзасновник Владислав Трубіцин), БФ «Культурні новації», БО «Благодійний Фонд «Княжа Україна», Полтавський художній музей ім. Віктора Бажана Віктора Бажана за підтримки начальника Полтавської обласної військової адміністрації Дмитра Луніна.
На полтавському аукціоні було представлено близько 80 лотів – імовірно старовинних ікон, книг, картин, предметів антикваріату.
Найдорожчим лотом став ультрапортативний квадрокоптер Parrot Anafi USА, який, за словами організаторів, був спеціально розроблений для армії США.
Дивно, що учасників не зацікавив бекграунд Владислава Трубіцина та інших співорганізаторів аукціону, адже окрім корупційного скандалу у Київраді, вони мають за своїми плечима ще низку кримінальних історій. Зокрема, відносно рейдерського захоплення землі та виробничого цеху Полтавського обласного товариства глухих, що по вул. Шевченка у Полтаві. (Але про це незабаром).
На початку 2000-х Трубіцин притягався до відповідальності за шахрайство. Тоді суд визнав його винним, але звільнив від покарання через каяття та відсутність значних наслідків для суспільства.
Пізніше ЗМІ писали, що Трубіцин підозрюється у викраденні рідкісних старовинних книг з бібліотек, перепродажі викраденого антикваріату, тощо. Є інформація, що нинішнього депутата Київради оголошували в розшук у Вірменії за співучасть у викраденні цінних книг.
З серпня по листопад 2022 року Трубіцин організував і провів чотири аукціони, на яких продавав антикваріат, старовинні книги, ікони та інші речі «з метою зібрати гроші для допомоги ЗСУ».
Усього на чотирьох аукціонах Трубіцин, разом зі співорганізаторами, зібрали понад 14 млн грн, але жодних підтверджень того, що ці кошти в повному обсязі, як це і обіцяв Трубіцин, пішли на допомогу військовим, наразі немає.
Про це йдеться в журналістському розслідуванні Ярослава Бондаренка.
Як Трубіцин, так і співорганізатори, до сьогодні не відзвітувалися, куди витратили зібрані кошти. Водночас достеменно відомо, що на рахунки благодійних організацій, від імені яких проводилися аукціони, ці гроші так і не потрапили.
За словами журналіста, окрім того, що гроші від продажу лотів так і не пішли на допомогу ЗСУ, сама схема проведення аукціонів була шахрайською.
«На аукціоні виставлявся антикваріат низької якості, який нікому не потрібний і роками не продається. При цьому, ті хто його передавав, отримували грошову компенсацію за рахунок грошей, отриманих з цього ж аукціону (чудова схема шахрайства для охлосу під час війни, - ред ОБ). Підтвердження справжності антикваріату, оціночної вартості, і того, що товар раніше не було вкрадено, ясна річ, теж ніхто не вимагав. Бо Трубіцин завжди наголошував, що всі зібрані кошти йдуть на ЗСУ. Хто покупець? Шахрайська схема відбувалась навколо покупців з фінансовими можливостями», – розповідає Бондаренко.
Бондаренко також зазначає, що третина гостей на кожному аукціоні були підставні люди, які брали участь у торгах для підвищення вартості лотів.
9 лютого 2022 Детективи НАБУ викрили депутата Київради Владислава Трубіцина на одержанні хабаря в розмірі 1,26 млн грн за сприяння в організації роздрібної торгівлі у столиці (Житній ринок та інші).
З 26 червня 2023 року депутат перебуває в розшуковому обліку Інтерполу.
4 липня 2023 року Вищий антикорупційний суд надав дозвіл на заочне розслідування у справі.
Як повідомлялося раніше, ГУР МО підтвердили інформацію про те, що депутат Київради Владислав Трубіцин, який наразі є обвинуваченим у справі про хабарництво і вже двічі не з’являвся на засідання Вищого антикорупційного суду, зміг виїхати за кордон у травні завдяки листу за підписом керівника ГУР Кирила Буданова.
«Слуга народу» Трубіцин зараз переховується від правосуддя за кордоном, та навряд чи зможе пояснити, куди були витрачені зібрані на аукціонах кошти.
На фоні цього скандалу у волонтерських та ветеранських організацій виникають логічні запитання до співорганізаторів, зокрема засновника Полтавського художнього музею імені Віктора Бажана Віктора Бажана та ексочільника Полтавської ВЦА Дмитра Луніна, стосовно цільового використання отриманих ними «на ЗСУ» коштів.