Американський журналіст Боб Вудворд видав нову книгу. У ній стверджується, як після 7.X.2023 арабські держави згодилися на знищення Ґази.
Миттєвий бестселер №1 за версією газети The New York Times під назвою «Війна» («War») автор приділив велику увагу не лише російсько-українській, а й ізраїльсько-палестинській війні. Арабські правителі просили уряди США та Ізраїлю якнайшвидше ліквідувати ХАМАС, який має зв'язки із «Братами-мусульманами».
Викладені на сторінках книги подробиці зустрічей державного секретаря Ентоні Блінкена з кількома арабськими лідерами невдовзі після торішньої трагедії, ґрунтуються на фактичних матеріалах. Пан Вудворд стверджує, що коли Блінкен зустрівся з королем Йорданії Абдаллою II в Аммані 13.X.2023, монарх сказав йому:
«Ми закликали владу Ізраїлю не робити цього [нападати армією на смугу Ґази — прим. ред.], ми сказали їм не довіряти ХАМАС, бо ХАМАС — це «Брати-мусульмани». Ізраїль має перемогти ХАМАС. Ми не говоритимемо про це публічно, але ми підтримуємо поразку ХАМАС».
Далі Вудворд пише, що коли Блінкен відвідав Об'єднані Арабські Емірати 14.X.2023 і зустрівся із головою держави Мухаммедом бен Заїдом. Емір сказав держсекретарю США наступне:
«ХАМАС має бути ліквідований! Ми неодноразово попереджали Ізраїль, що ХАМАС — це «Брати-мусульмани». Ми можемо дати Ізраїлю час ліквідувати ХАМАС, але спочатку він має допомогти нам заспокоїти наших громадян від картин насильства та руйнувань у Ґазі, надавши допомогу, створивши безпечні зони та контролюючи насильство з боку поселенців на Західному березі річки Йордан. Нехай він допоможе нам із нашими громадянами, і ми дамо йому можливість знищити ХАМАС».
У книзі йдеться, що коли Блінкен відвідав Саудівську Арабію 14.X.2023, міністр закордонних справ принц Фейсал бін Фархан аль-Сауд сказав йому: «Ізраїль не повинен був довіряти ХАМАС. Біньямін Нетаньягу неодноразово попереджав нас про це, тому що ХАМАС — це «Брати-мусульмани», а отже, — небезпека для всього регіону».
Саудівський очільник МЗС продовжив, заявивши: «Терористичні групи не лише намагаються знищити Ізраїль, але також хочуть повалити інших арабських лідерів. Ми стурбовані тим, як ізраїльська операція вплине на всю нашу безпеку, і те, що станеться після ХАМАС, може бути ще гіршим. Ми не платитимемо ні долара за відновлення Ґази після хаосу, який створив Нетаньягу».
Наступного дня Блінкен зустрівся із саудівським спадкоємцем — принцом Мухаммедом бін Салманом, який нібито сказав йому: «Я хочу, щоб проблеми, спричинені 7 жовтня, зникли. Палестинська держава має бути створена до нормалізації відносин з Ізраїлем. Я цього не хочу, але мені це потрібно, щоби виправдати нормалізацію. Хочу повернутися до «Бачення 2030» шляхом нормалізації відносин з Ізраїлем. Спочатку Ґаза має бути умиротворена».
Наступний візит держсекретаря США перед поверненням до Ізраїлю відбувся у Каїрі. Блінкен мав кількагодинну розмову із ватажком єґипетської військової хунти Абдель Фаттахом ас-Сісі наодинці (тільки за присутності двох перекладачів — прим. ред.).
Потім ас-Сісі нібито сказав Блінкену, що він «хоче лише одного — підтримувати сталий мир з Ізраїлем». Очільник єґипетської розвідки Аббас Камель надав американській делегації важливу інформацію про глибину та протяжність тунелів у Ґазі, пояснивши, що «ХАМАС закріпився у секторі, тож перемогти його буде складно».
Вудворд також пише, що відомий своїм популізмом сенатор-республіканець Ліндсі Грем та Нетаньягу «спланували тихі перемовини» у Тель-Авіві між ізраїльським прем'єр-міністром та саудівським послом. Таємна зустріч мала відбутися у листопаді 2023 року (через місяць після теракту ХАМАС проти Ізраїлю — прим. ред.), і «це був би історичний момент».
«Всі інтерв'ю для цієї книги проводилися відповідно до основного журналістського правила, згідно з яким надана інформація може бути використана, але джерела залишаться анонімними. Я їх не назву. Проте читач має право самостійно обирати, вірити у викладені на сторінках факти чи ні», — підсумовує свою працю американський журналіст-розслідувач.
Утім, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», чинний військово-релігійний шиїтський режим аятол в Ірані також грозитиме сіоністам здалеку, адже хоче існувати на мапі світу. Тегеран тільки на словах бажає стерти із лиця землі Тель-Авів.