Created with Sketch.

Астронавти NASA застрягли на орбіті і не можуть повернутися на Землю

24.06.2024, 11:31

Дослідники NASA вчетверте перенесли дату повернення космічного корабля Boeing Starliner на Землю

Космічний корабель Starliner компанії Boeing залишиться зістикованим із Міжнародною космічною станцією (МКС) щонайменше до 2 липня. Раніше повідомлялося, що астронавти NASA мають повернутися додому 26 червня.

Про це пише портал Space.

Науковці прагнуть зібрати більше даних про його поведінку на орбіті. Причиною затримки стали витоки гелію в системі управління двигунами корабля та відмова кількох двигунів орієнтації. Вимушена пауза астронавтів місії Starliner триватиме щонайменше до 2 липня, однак у NASA натякнули, що корабель може залишатися стикуваним з МКС до середини серпня.

Астронавти NASA Бутч Уілмор та Суніта Вільямс вийшли на орбіту на борту Starliner 5 червня і через добу стикувалися з МКС. Це був перший політ корабля Boeing Starliner з екіпажем, до цього він здійснив два рейси у безпілотному режимі, кожен з яких супроводжувався технічними несправностями. Третій політ не став винятком: після відділення від ракети астронавти виявили чотири точки витоку гелію та відмову п’яти з 28 двигунів орієнтації, один з яких так і не вдалося відновити.

Команда Starliner мала провести на станції тиждень, але вже 9 червня NASA повідомило про перенесення повернення на 18 червня, потім на 22 і 26 червня. Останнє перенесення дати сталося на 6 днів, і це, ймовірно, не востаннє.

У NASA пояснили, що графік МКС вільний до середини серпня, тому вони не поспішають з поверненням дослідницького корабля на Землю. «Все вирішують дані», — заявили в агентстві. Якщо вони будуть сприятливими, повернення відбудеться негайно.

Читайте також
Компанія Джеффа Безоса здійснила перший запуск ракети New Glenn
Світ
SpaceX запустила перший супутник турецького виробника безпілотників Baykar
Світ
Корональні діри на Сонці спровокують потужні магнітні бурі
Життя
Американські компанії шукають альтернативи основним космодромам
Світ
10 найбільш значущих космічних подій 2024 року
Життя
Зонд NASA як ніколи раніше прагне дістатися серця Сонця
Світ