Created with Sketch.

Астронавти NASA застрягли на орбіті і не можуть повернутися на Землю

24.06.2024, 11:31

Дослідники NASA вчетверте перенесли дату повернення космічного корабля Boeing Starliner на Землю

Космічний корабель Starliner компанії Boeing залишиться зістикованим із Міжнародною космічною станцією (МКС) щонайменше до 2 липня. Раніше повідомлялося, що астронавти NASA мають повернутися додому 26 червня.

Про це пише портал Space.

Науковці прагнуть зібрати більше даних про його поведінку на орбіті. Причиною затримки стали витоки гелію в системі управління двигунами корабля та відмова кількох двигунів орієнтації. Вимушена пауза астронавтів місії Starliner триватиме щонайменше до 2 липня, однак у NASA натякнули, що корабель може залишатися стикуваним з МКС до середини серпня.

Астронавти NASA Бутч Уілмор та Суніта Вільямс вийшли на орбіту на борту Starliner 5 червня і через добу стикувалися з МКС. Це був перший політ корабля Boeing Starliner з екіпажем, до цього він здійснив два рейси у безпілотному режимі, кожен з яких супроводжувався технічними несправностями. Третій політ не став винятком: після відділення від ракети астронавти виявили чотири точки витоку гелію та відмову п’яти з 28 двигунів орієнтації, один з яких так і не вдалося відновити.

Команда Starliner мала провести на станції тиждень, але вже 9 червня NASA повідомило про перенесення повернення на 18 червня, потім на 22 і 26 червня. Останнє перенесення дати сталося на 6 днів, і це, ймовірно, не востаннє.

У NASA пояснили, що графік МКС вільний до середини серпня, тому вони не поспішають з поверненням дослідницького корабля на Землю. «Все вирішують дані», — заявили в агентстві. Якщо вони будуть сприятливими, повернення відбудеться негайно.

Читайте також
Маск відрядить роботів із ШІ на Марс, а міг би росіян
Світ
Що відомо про першу міжнародну космічну місячну станцію Gateway
Життя
Астероїд «вбивця міст» має шанс 1 до 83 врізатися в Землю у 2032 році, — повідомляє NASA
Життя
Космічний апарат Blue Ghost зафільмував Землю з орбіти
Життя
Місяць внесли до переліку об'єктів культурної спадщини
Життя
Компанія Джеффа Безоса здійснила перший запуск ракети New Glenn
Світ