Відкриття, отримане у наслідок комбінованого аналізу майже 3900 осіб може прокласти шлях до розробки нових противірусних препаратів.
Про це повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на результати досліджень біологів і медиків із лабораторії в Університеті Мьордока в австралійському Перті.
Науковці виявили генетичний варіант, який обмежує поширення вірус імунодефіциту людини (тобто, ВІЛ – прим. ред.) відразу після зараження, найбільші показники мають особи африканського походження.
«Висновки, роблені після всеосяжного експерименту, можуть пояснити, чому деякі люди у цих групах населення мають нижче вірусне навантаження, та що саме сповільнює реплікацію і передачу ВІЛ. Однак слід розуміти, генетична стійкість до ВІЛ, швидше за все, пов'язана зі складною взаємодією між двома чи більше генетичними варіантами, але аж ніяк не з однією винятковою особливістю», – прокоментував дослідження керівник групи науковців з Університету Мьордока пан Саймон Маллал.
На сьогодні ВІЛ уражає приблизно 39 мільйонів людей у всьому світі, хоча очевидно, вірус не впливає на всіх однаково; скажімо, у країнах з украй низьким рівнем медицини, голодом і відсутністю чистої води хвороба протікає доволі стрімко.
«До нас генетичні дослідження в основному проводилися на представниках кавказьких популяціях європейського походження, тоді як більшість інфекцій відбувається в Африці. Власне, ВІЛ масово поширений переважно у людей африканського походження, які найбільше гинуть від вірусу. Вивчаючи велику вибірку людей, які народилися в Африці, ми змогли ідентифікувати новий генетичний варіант.
Він існує лише в цій популяції та який пов'язаний зі зниженням вірусного навантаження на ВІЛ. Наша команда підрахувала, що від 4% до 13% людей африканського походження є носіями вищого рангу варіанту CHD1L. Хоча поки ми не знаємо, як CHD1L контролює вірусне навантаження, проте маємо намір дізнатися у найближчі місяці, оскільки це може призвести до нових методів лікування ВІЛ», – додав Саймон Маллал.
Натомість медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати про те, як американські біологи зі Школи медицини Льюїса Каца в Університеті Темпла і Медичного центру Університету Небраски лікують ВІЛ шляхом зміни генів.