Американські біологи лікують ВІЛ шляхом зміни генів

СВІТ
02 травня, 19:14
Американські біологи лікують ВІЛ шляхом зміни генів
Фото: The Print

Науковці зі Школи медицини Льюїса Каца в Університеті Темпла і Медичного центру Університету Небраски завершили багаторічні випробування.

Біологи експериментували на гризунах нову методику лікування вірусу імунодефіциту людини (тобто, ВІЛ – прим. ред.), передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на результати досліджень.

З'ясувалося, що науковці розробили генну терапію, яка одночасно очищає заражені клітини від більшості слідів ВІЛ і змінює ДНК здорових імунних клітин, аби вони стали невразливими для вірусу.

«Тривалі випробування на мишах пройшли успішно. Нині аналогічні досліди ми хочемо здійснити на приматах», – коментують ситуацію дослідники зі Школи медицини Льюїса Каца в Університеті Темпла.

Американські молекулярні біологи наголошують, що навчилися лікувати ВІЛ за допомогою інноваційної технології, які раніше відкидали, – редагування генів.

Їх надихнули кілька випадків, коли ВІЛ повністю зник у людей після пересадки кісткового мозку на лікування лейкемії, а трансплантовані донорські клітини містили певні мутації.

«Експеримент на заражених мишах показав, що таке лікування повністю придушило розмноження вірусу в організмі 58% гризунів, а також призвело до стабілізації чисельності Т-клітин, які зазвичай вражають ВІЛ», – пояснили дослідники з Медичного центру Університету Небраски.

Наприкінці "Останній Бастіон" закликає читачів загадати про те, що прямо зараз Росію накрила епідемія ВІЛу: третина регіонів на останній стадії – лікування недоступне.

Читайте також:
Життя
Дослідники вирішили вивчити улюблену рослину індійських йогів, яка містить натуральну активну сполуку під назвою куркумін.
16 вересня, 16:31
Життя
Штучний інтелект все більше проникає в охорону здоров’я та допомагає оптимізувати медичні процеси, зокрема створення нових ліків.
05 вересня, 20:00
Світ
Відкриття, отримане у наслідок комбінованого аналізу майже 3900 осіб може прокласти шлях до розробки нових противірусних препаратів.
15 серпня, 19:48
Життя
Люди з крихким X відчувають низку симптомів, які включають когнітивні порушення, затримку розвитку та мовлення та гіперактивність.
27 липня, 15:28
Життя
Ефективність корисної добавки підвищується, якщо людина систематично приймає ліки для здоров'я серця.
30 червня, 16:38
Життя
Дослідники з Центру Нішина розробили нову методику, яка потенційно може лікувати декілька видів раку за допомогою унікальної ін'єкції ліків.
29 червня, 21:19