Американські біологи лікують ВІЛ шляхом зміни генів

СВІТ
02.05.2023, 19:14
Американські біологи лікують ВІЛ шляхом зміни генів
Фото: The Print

Науковці зі Школи медицини Льюїса Каца в Університеті Темпла і Медичного центру Університету Небраски завершили багаторічні випробування.

Біологи експериментували на гризунах нову методику лікування вірусу імунодефіциту людини (тобто, ВІЛ – прим. ред.), передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на результати досліджень.

З'ясувалося, що науковці розробили генну терапію, яка одночасно очищає заражені клітини від більшості слідів ВІЛ і змінює ДНК здорових імунних клітин, аби вони стали невразливими для вірусу.

«Тривалі випробування на мишах пройшли успішно. Нині аналогічні досліди ми хочемо здійснити на приматах», – коментують ситуацію дослідники зі Школи медицини Льюїса Каца в Університеті Темпла.

Американські молекулярні біологи наголошують, що навчилися лікувати ВІЛ за допомогою інноваційної технології, які раніше відкидали, – редагування генів.

Їх надихнули кілька випадків, коли ВІЛ повністю зник у людей після пересадки кісткового мозку на лікування лейкемії, а трансплантовані донорські клітини містили певні мутації.

«Експеримент на заражених мишах показав, що таке лікування повністю придушило розмноження вірусу в організмі 58% гризунів, а також призвело до стабілізації чисельності Т-клітин, які зазвичай вражають ВІЛ», – пояснили дослідники з Медичного центру Університету Небраски.

Наприкінці "Останній Бастіон" закликає читачів загадати про те, що прямо зараз Росію накрила епідемія ВІЛу: третина регіонів на останній стадії – лікування недоступне.

Читайте також:
Світ
Американські науковці знайшли нову причину невиліковного захворювання. З'ясувалося, що проблема у збільшенні крапель жиру у клітинах мозку.
17 березня, 14:53
Життя
Здавна людство досягло великого прогресу у діагностиці та лікуванні сухот. Це інфекційне захворювання викликають палички Коха.
15 березня, 19:17
Життя
Дерматологи з лікарні Ханчжоу Чжецзянського медичного університету приголомшили дослідженням. Виявилося, що алопеція залежить від бактерій.
13 березня, 07:10
Життя
Учасники дослідження, віком 18-30 років, перебували під постійним наглядом протягом двох 24-годинних сеансів. Вони спали вночі по 8 годин.
12 березня, 14:55
Життя
Біологи з'ясували: деякі ґрунтові й озерні бактерії високогірного азійського краю виробляють молекули рифаміцинів, кадаміцинів, хадаміцинів.
04 березня, 22:40
Життя
Міжнародна команда біологів дослідила бібліотеку, яка містить понад 50 мільярдів різних людських антитіл. Протиотруту випробували на мишах.
25 лютого, 16:39