Created with Sketch.

Байден вважає, що економічна "криза" в Китаї знижує ймовірність вторгнення на Тайвань

12.09.2023, 06:14

Байден намагався підтримувати комунікації з Китаєм, щоб знизити температуру в міжнародних конфліктах, зокрема через Тайвань

Президент США Джо Байден заявив, що провів переговори з китайським керівництвом на найвищому рівні за останні місяці, додавши, що економічна нестабільність Пекіна не сприяє вторгненню Китаю на Тайвань.

Про це повідомляє Reuters.

Байден сказав, що він зустрівся з другим після президента КНР Сі Цзіньпіна китайським посадовцем, прем'єр-міністром КНР Лі Цяном, на щорічному саміті G20 у Нью-Делі.

Ці переговори стали найвищими за рівнем між двома державами майже за 10 місяців після зустрічі Байдена і Сі минулого року на саміті G20 в Індонезії.

Лі, який став прем'єр-міністром у березні, відвідав зустріч світових лідерів замість Сі. Очікувалося, що два лідери не будуть проводити переговори на G20, але незаплановані зустрічі на самітах є звичайним явищем.

«Моя команда зустрічається з представниками президента Сі та його кабінетом, — сказав Байден журналістам. - Сьогодні я зустрівся з його представником в Індії».

Він додав:

«Ми говорили про стабільність» і про Південну півкулю. «Це було зовсім не протистояння».

Білий дім у неділю повідомив, що Байден зустрівся з представником Китаю на саміті. Дві наддержави цього року намагалися поліпшити відносини після суперечки через китайську повітряну кулю, яка пролетіла над територією США і яку у США вважають шпигунською.

Байден назвав економічну ситуацію в Китаї "кризою"

Виступаючи на пресконференції у В’єтнамі, Байден назвав економіку США «найсильнішою» у світі. Він сказав журналістам, що зростання Китаю сповільнюється через слабку світову економіку, а також політику Китаю, але не уточнив, яку саме.

Байден назвав економічну ситуацію в Китаї "кризою", посилаючись на проблеми в секторі нерухомості та високий рівень безробіття серед молоді.

"Один із основних економічних принципів його плану зараз зовсім не працює, — сказав Байден про Сі, не вдаючись у деталі. - Я не радий цьому, але це не працює".

Байден додав, що Сі зараз дуже зайнятий.

Американський президент планує йти на перевибори у 2024 році і питання економіки є серед головних для виборців.

У минулому кварталі економіка США зросла на 2,1% у річному обчисленні.

Керівники центральних банків різко підвищили процентні ставки, щоб знизити інфляцію до цільового рівня.

Дані про торгівлю в серпні показали, що експорт і імпорт Китаю скоротили падіння, що вказує на можливу стабілізацію економічного спаду, оскільки політики прагнуть стимулювати попит і відбивати дефляцію.

Лі сказав, що Китай повинен досягти своєї мети зростання на 2023 рік у розмірі близько 5%, але деякі аналітики вважають, що падіння ринку нерухомості, низькі споживчі витрати та уповільнення кредитування можуть означати нижчі темпи зростання.

Відкриті до діалогу

Байден намагався підтримувати комунікації з Китаєм, щоб знизити температуру в міжнародних конфліктах, зокрема через Тайвань, самоврядний острів, на який Китай претендує.

«Я не думаю, що це спонукатиме Китай вторгнутися на Тайвань, — сказав Байден про економічні проблеми країни. - Насправді навпаки, мабуть, не має такої потужності, як раніше».

Він назвав Сполучені Штати тихоокеанською державою, яка не має наміру виходити з регіону.

Байден також сказав, що нещодавні кроки китайських чиновників щодо обмеження використання розроблених США iPhone Apple (AAPL.O) державними службовцями прирівнюються до спроби «змінити деякі правила гри» в торгівлі.

«Я щиро хочу налагодити стосунки», — додав він.

Читайте також
Де санкції проти Росатому?
Опінії
Нафта подорожчала після дозволу США бити по рф ракетами ATACMS
Політика
Трамп уникає перевірок ФБР для кандидатів на ключові посади
Політика
Ідіотократія Трампа: ми з вами вже бачили приклад зламаної системи
Опінії
Шольц вперше за два роки провів переговори з путіним
Політика
Сіоніст-хрестоносець стане очільником Пентагону
Політика