Created with Sketch.

Баканов став адвокатом

17.07.2023, 15:50

Іван Баканов, колаборант та зрадник, наприкінці червня отримав у Полтаві свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю

22 травня 2019 року партнер України Володимира Зеленського по студії «Квартал 95» та голова партії «Слуга народу» Іван Баканов призначений першим заступником голови Служби безпеки України – начальником головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ.

На засіданні 29 серпня 2019 року Верховна Рада України, за поданням Володимира Зеленського, призначила головою СБУ Івана Баканова.

21 жовтня 2020 року Володимир Зеленський призначив Олега Кулініча начальником ГУ СБУ в АР Крим.

У 2019 році Іван Баканов призначив Андрія Наумова начальником головного управління внутрішньої безпеки. Точної дати прийому на роботу немає, оскільки дані засекречені.

До того, як потрапити до СБУ, Наумов 12 років пропрацював у Генпрокуратурі, а перед тим два роки працював у Держагентстві з управління зоною відчуження, яка слугувала одним з основних маршрутів російської навали у лютому 2022 року.

Тільки через пів року після початку широкомасштабної війни росії проти України 17 липня 2022 р. Володимир Зеленський усунув Івана Баканова з посади голови СБУ за ст. 47 дисциплінарного статуту ЗСУ – невиконання службових обов’язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків.

19 липня Верховна Рада України звільнила Івана Баканова з посади.

8 лютого 2023 року у СБУ повідомили про завершення службового розслідування щодо Баканова. Про результати не оголошували. Баканов залишався під домашнім арештом в Україні.

У березні у Державному бюро розслідувань повідомили, що не мають жодного кримінального провадження, яке б стосувалася дій колишнього голови СБУ Баканова.

Нагадаємо, що саме Іван Баканов рекомендував до призначення на посаду голови кримського управління СБУ Олега Кулініча та лобіював призначення на керівні посади у СБУ інших зрадників.

Додамо, управління СБУ по АР Крим після російської окупації півострова дислокувалось в Херсоні. Наразі кримське управління СБУ очолює колишній заступник Олега Кулініча Олександр Власенко. Його у 2021 році на посаду своїм заступником запросив сам Кулініч. Із 2000-х років вони разом працювали у СБУ.

Наразі суд у закритому режимі розглядає справу колишнього очільника управління СБУ по АР Крим Олега Кулініча. Його звинувачують у держзраді та роботі на росію. Кулініча лобіював на посаду особисто Баканов.

Також Україна добивається екстрадиції із Сербії екскерівника ГУ внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова. Його теж підозрюють у держзраді та допомозі російським військам у захопленні ЧАЕС. Його призначення також лобіював Баканов.

Але всі ці підозри та звинувачення не стали на заваді для отримання Іваном Бакановим свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю.

Як не дивно, Іван Баканов вирішив складати іспит у Раді адвокатів Полтавської області.

Тут варто зауважити, що відповідно до "Порядку складання кваліфікаційного іспиту":

"Особа,  яка  виявила  бажання  стати  адвокатом  (далі  Заявник), звертається до кваліфікаційно дисциплінарної комісії адвокатури регіону за місцем проживання із заявою про допуск до складення кваліфікаційного іспиту".

Відповідно, Іван Баканов наразі проживає на території Полтавської області, або він ввів комісію в оману, та не мав права складати іспит у КДКА Полтавської області.

За даними аналітичної системи YouControl, Іван Баканов не має нерухомості у Полтавській області.

Військові, яким вдалося вижити під час оборони Маріуполя та повернутися з російського полону, дають коментарі щодо халатного планування і ставлення до ворога з боку уповноважених на це посадовців та силовиків.

25 лютого мер Маріуполя Вадим Бойченко дав брифінг, у якому закликав не піддаватися паніці та повідомив, що ситуація в місті є контрольованою. Проте в той же день, він без попереджень таємно на ніч покинув місто під приводом необхідності лишатися на зв’язку заради порятунку мирних мешканців міста, ввечері 26 лютого він вчинив так само, а вранці 27 лютого — вже не зміг повернутися до міста через втрату контролю над трасою. Фактично з самого початку органи місцевого самоврядування в Маріуполі лишилися без координації, порядок у місті підтримували лише частина правоохоронців. За умов відсутності тепла, води, електрики та — чи не найголовніше — зв’язку, це віщувало лише майбутню гуманітарну катастрофу.

Проте за словами мера, 1 березня російські війська під час штурму міста підірвали всі електромережі, й лише тоді «стало зрозуміло, що мешканців треба евакуювати». Тоді ж, вважається, й почалася повна блокада Маріуполя. Водночас у своїх пізніших інтерв’ю Вадим Бойченко заявляє, що «всі, хто мав бажання, виїхали», маючи на увазі додаткові евакуаційні потяги та евакуацію на власному автотранспорті. Фактично евакуація була можлива лише до моменту повної блокади міста й об’їзними шляхами, щоб уникати обстрілів. Основні в’їзди до міста були заблоковані до моменту першого погодженого «зеленого коридору» для евакуації цивільних, який обернувся атакою армії РФ розблокованою дорогою. Вадим Бойченко знімає з себе будь-яку відповідальність, стверджуючи, що йому не надходило ніякої інформації від Об’єднаних сил оборони щодо підготовки штурму міста, як і рекомендацій до евакуації цивільного населення. Головну провину за гуманітарну катастрофу та цивільні жертви в місті він покладає на зрадників.

Тож виникає питання, а хто саме міг був уповноважений довести до відома будь-яку інформацію пану Бойченку, та здійснити ряд відповідних заходів з оборони міста, якщо така собі фігура, як заступник начальника Головного Управління СБ України в Донецькій та Луганській областях полковник Олександр Надточій був відсутній не лише на території м. Маріуполь, так і на території України взагалі в ці дні?

Ще раз… відповідальна посадова особа Служби безпеки України — заступник начальника Головного управління — начальник Донецького СБУ в м. Маріуполі — Олександр Надточій на період повномасштабного наступу країни-агресора на передові форпости нашої держави (станом на 23 лютого 2022 року відстань від противника до позицій сил оборони в м. Маріуполь становила менш як 20 км) перебував закордоном у Грузії.

При цьому дійсної уваги заслуговує той факт, що Олександр Надточій вибув за межі України напередодні повномасштабного вторгнення якраз тоді, коли представники Об’єднаних сил у прифронтовій зоні перебували у повній бойовій готовності.

В той самий час головний очільник Донецького та Луганського СБУ, Володимир Петриченко, також перебував за межами області.

Таким чином особовий склад Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях, у таких ключових містах як Сєвєродонецьк та Маріуполь, на момент початку повномасштабного вторгнення залишився без прямого командування та забезпечення організації відповідних заходів оборони, без державних можновладців, без силовиків.

Володимира Петриченка було призначено начальником Служби безпеки в Донецькій і Луганській областях указом Президента від 5 липня 2019 року. З метою формування корупційних потоків до Донецького управління Володимир Петриченко пролобіював призначення саме Олександра Надточія, який має певний «історичний шлях заробітчанства» ще з Полтавського УСБУ, де розпочав стрімку карʼєру за каденції Рахівського Ю. В. шляхом контролю та «кришування» газолінового та ігорного бізнесу. Тож Петриченко не гаяв часу, щоб освоїти схеми та налагодити фінансові потоки на новому місці.

Інколи збіги бувають лише збігами, але в цьому випадку судити має право лише сувора буква закону. Чи перекваліфікувався Петриченко з освоєння фінансових потоків на службову діяльність, співмірну до масштабу його відповідальності під час війни? Чому його заступник Олександр Надточій перебував за кордоном у Грузії і повернувся до України лише в середині березня? Чому саме цих осіб оминула участь звільнених начальників управлінь на Херсонщині та Харківщині за здачу своїх територій ворогу?


Попри це, 7 жовтня 2022 року Іван Баканов склав кваліфікаційний іспит в Раді Адвокатів Полтавської області.

Цю знаменну подію Іван Геннадійович відсвяткував зі своїми друзями у "Lounge Bar  "Ізя" у місті Полтаві.

"Lounge Bar "Ізя"

Для нас лишається загадкою, як Іван Баканов, який ніби перебував під домашнім арештом, зміг скласти іспит у Раді адвокатів Полтавської області, пройти 6-ти місячну практику, та отримати свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю у Полтаві.

Зеленський і голова держави Єрмак підтвердили, що для колаборантів в Україні свої закони, і вони для них не писані.

Читайте також
Депутатка Полтавської обласної ради пропонує скинутися на ППО
Позиція
На Полтавщині посадовці МСЕК та ВЛК могли «заробити на ухилянтах» більше 2 мільярдів ₴
Кримінал
Хуцпа Хвіліпа
Позиція
На Полтавщині підлітки зґвалтували малолітнього хлопця
Кримінал
Банки і Рогачов грабують українців
Позиція
Поліція охорони відмовилася охороняти партнера «Газпрому» Карела Комарека, - ДОКУМЕНТ
Позиція