Через естонську філію банку Данії пройшли величезні мільярдні суми, і останні дані можуть бути не остаточними, пише західна преса.
Розслідування справи про відмивання грошей бандою Путіна в найбільших масштабах, яке здійснювалося через естонську філію Danske Bank, набуває небаченого до цього масштабу.
За останніми даними через невелике відділення банку в Естонії провели транзакції на суму більше, ніж на 230 млрд доларів. Про це написало видання The Wall Street Journal.
Раніше повідомлялося про суму набагато меншу. Всього два тижні тому йшлося про те, що через естонську філію Росія відмила 30 мільярдів доларів. Тепер же ця сума збільшилася майже в 10 разів.
«Уже сама величина згаданих сум, яка набагато перевищує цифри, що оголошувалися раніше, вказує на те, що Danske Bank був ланкою в колосальному «трубопроводі», яким виводилися незаконні гроші з Росії.
Це привернуло увагу американських слідчих, а також європейської влади, які запідозрили, що це далеке відділення-аванпост, яке не помічали регулятори, використовувалося, щоб сприяти переведенню мільярдних незаконних доходів на Захід », - пише видання.
У зв'язку зі скандалом з відмиванням брудних грошей путінської кліки головний керуючий Danske Bank Томас Борген пішов у відставку, коли опублікували результати тривалого розслідування того, як банк протягом декількох років - і всупереч багаторазовим застереженням - не перешкоджав тому, щоб через колишню радянську республіку на Балтиці тисячі рахунків перекачували мільярди доларів і євро.
Але, за словами видання, більш цікавим є той факт у звіті фахівців з розслідування, що після вивчення цього питання протягом року банк не зміг встановити, скільки грошей було відмито і хто саме стояв за рахунками.
«Прокуратура Данії вивчає цю справу, а в Естонії керівництво відділення банку знаходиться під слідством прокуратури, яка підозрює, що співробітники, можливо, активно допомагали клієнтам обходити правила, що забороняють відмивання грошей. У доповіді банку сказано, що агенти, співробітники відділення банку і колишні співробітники в кількості близько 42 осіб вважаються підозрілими », - пише видання.
У звіті розкрита загальна сума транзакцій - 200 млрд євро (233 млрд доларів), понад 6200 рахунків клієнтів визнані підозрілими, 8800 клієнтів ще належить перевірити.
«Транзакції проводилися в основному в доларах і євро, майже чверть коштів були з Росії, а потім надходили у відділення Danske в Естонії, розташоване в Талліні», - пише видання, уточнюючи, що також надходили гроші і з інших країн, які раніше були республіками СРСР.
Хоча в доповіді не згадані які-небудь клієнти банку, в ньому зазначено, що приблизно 250 рахунків були пов'язані зі справами, які в колах борців з корупцією відомі як «російський ландромат» і «азербайджанський ландромат» і стосуються коштів, виведених з Росії та інших колишніх радянських держав. Власниками цих рахунків в Danske були компанії, зареєстровані в Британії.
Нагадаємо, в лютому 2018 року стало відомо, що Danske Bank, звинувачений у відмиванні грошей, закрив російські рахунки після того, як виявив, що вони використовувалися для відмивання грошей через британські компанії членами сім'ї Путіна і співробітниками ФСБ Росії.
Відділ моніторингу