— За І квартал 2016 року аптека принесла збитки до 100 тис грн. За місяць від роздрібного продажу вона мала 30 тис грн. Мала великий штат — 13 працівників. Окрім цього ця земля належить Полтавській міськраді, яка надавала її нам в оренду і пільгових умов не дала, хоча я офіційно звертався до міського голови. Щодо звільнення людей, то це не повна інформація. Директор заявила, що йде працювати у приватну структуру. Заступнику запропоновано посаду в апараті «Полтавафарм», як і заступнику головбуха. Сама головбух — вже пенсійного віку, їй 71 рік. Інші працівники також отримають нові посади. Хто хоче піти, той іде сам, адже до мого приходу вони працювали на 0,75 ставки. Мало хто хоче працювати за 2 тис грн.
Також Валерій Прядко повідомив місцевим мешканцям, що вони можуть користуватися послугами аптеки № 197 «Полтавафарм», що на вул. Мазепи.
Така політика новопризначеного директора «Полтавафарму» докорінно суперечить його словам від квітня місяця. Нагадаємо, тоді Прядко зазначив, що в його планах – розширяти мережу аптек.
— У наших найближчих планах – розвиток і розширення мережі аптек. Як у Полтаві, так і районах області. Можу сказати, що три нові аптеки вже найближчим часом ми плануємо відкрити у Чорнухах, Опішні і Рибцях. І це лише початок, – Прядко.
Зазначимо, посаду в.о. головного директора ПОКП «Полтавафрам» Валерій Прядко отримав завдяки просуванню голови Полтавської облради Олександра Біленького. Той своїм розпорядженням і всупереч Кодексу законів про працю в Україні звільнив чинного директора підприємства В’ячеслава Білизного.
Чиновник свідомо порушив Статтю 40 Кодексу законів про працю України, якою встановлено заборону звільнення працівника в період його тимчасової непрацездатностіта відпустки.
Довідка, що засвідчує перебування в.о. директора на лікарняному:
Під час представлення Прядка на посаду Біленький зазначив, що треба реформувати систему, адже за останніх 5 років зникли 52 аптеки «Полтавафарм».
— За 5 років із власності «Полтавафарм» зникли 52 аптеки. Тільки виконуючим обов’язки Білизним і виконуючим обов’язки Горбанем написано заяви на відчуження 7 аптек в селах. Тобто, є соціальна складова, яку вони декларують, а з іншого боку вони передають аптеки місцевим громадам, але аптеки потім стають приватними, — Біленький.
Тепер комунальні аптеки в Полтаві починають закривати, мотивуючи це збитковістю та великим штатом працівників.
Таке виправдання є замилюванням очей – переконані фармацевти.
Вони надали офіційні цифри, згідно з якими ПОКП «Полтавафарм» сплатило 4 млн 288 тис.грн податку на прибуток, 3,6 млн.грн податку на додану вартість, 35,5 млн. гривень єдиного соціального внеску та 829 тис. гривень місцевих податків і зборів (податок на землю) за останні три роки.
За 2015 рік чистий прибуток підприємства склав 2.7 млн грн. Отже, підприємство прибуткове, що суперечить тезам Прядка.
Також аптечні пункти «Полтавафарму» єдині, хто обслуговує сільські амбулаторії у Полтавській області.
Схема Біленького-Прядка має за завдання навмисне визнання аптек збитковими, щоби мотивувати їхню ліквідацію та створити більш сприятливе середовище для приватних аптек. У першу чергу від цього постраждають соціально незахищені верстви населення та пенсіонери.