Created with Sketch.

Борець, який кинув виклик Усику, розповів про своє патріотичне виховання

11.05.2020, 15:45
Богдан Грицай
Фото: nash-nyc.com

Батько-атовець, син Головного командира УПА і тренер-патріот – люди, на яких рівняється борець Богдан Грицай.

Борець вільного стилю Богдан Грицай, який зробив публічну заяву щодо антиукраїнських висловлювань Олександра Усика, розповів в інтерв’ю «Главкому», як формувалися його патріотичні почуття і що його тато брав активну участь в російсько-українській війні.

«В рідній Шепетівці на Хмельниччині я як активний хлопчик я перепробував чимало видів єдиноборств – дзюдо, бойове самбо, вільна боротьба, – каже Богдан. – Проте не сказав би, що там демонстрував щось видатне. Так, боровся аби боротися. Аж поки мені не запропонували переїхати до Києва, в спорт-інтернат. Тоді він називався республіканським вищим училищем фізичної культури, а нині то – коледж імені Івана Піддубного.

Грицая туди запросив нинішній директор навчального закладу, а тоді тренер-викладач з вільної боротьби Олексій Семенюшко.

«ВЩось він у мені побачив і мені така увага дуже сподобалася. Не лише мені, а й батькам. Вони мене майже вигнали до Києва. Бо в Шепетівці у мене особливого майбутнього не було. Я виділявся хіба на рівні чемпіонату області», – згадує борець.

Та варто було спортсмену приїхати до Києва, півтора року потренуватися в Семенюшка і Степана Захарківа, як став призером чемпіонату України. А в 2011 році став чемпіоном України серед кадетів і поїхав на світову першість у цій віковій групі. Там посів сьоме місце.

А ще Олексій Семенюшко вчив своїх хлопців не зациклюватися на спорті, а розвиватися як особистість. Він допоміг сформуватися. Бійців водили по музеях, театрах, наполягали, щоб вони багато читали.

Патріотичному вихованню в коледжі приділяється величезна увага.

На історичну тематику з бійцями постійно говорили самі тренери.

«Дуже великий вплив на нас мало живе спілкування з сином головного командира УПА – Юрієм Шухевичем і директором видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» Іваном Малковичем. Мене вразило, наскільки віддані ці люди справі, якою займаються», – додає Богдан Грицай.

Власне, патріотом України я відчув себе вже в Києві і під впливом тренера Семенюшка. Хоча не тому, що він щось нав’язував. Просто доносив інформацію, чого інші, зокрема в шепетівській ДЮСШ, не робили.

«Звичайно, якесь наївне, дитяче бачення, коли у 13 років їхав з рідного міста, в мене було. Бо ж батьки теж завжди ставилися до України з великою шаною. Коли в 2014 році розпочалася російсько-українська війна, тато, який до того працював механіком, пішов добровольцем, відвоював у ракетних військах три роки. Зараз вже демобілізувався», – розповів спортсмен.

Спортсмен також згадав свою участь в подіях на Майдані в 2013-14 роках:
«Звичайно, я брав у тих подіях певну участь. Наскільки це нам тоді дозволялося. Тренери Семенюшко і Захарків їздили в центр Києва разом зі всім відділенням вільної боротьби. Дуже вразила 700-тисячна хода 1 грудня 2013-го. Пригадую, як ми з хлопцями допомагали робити перші барикади. Мене тоді сильно вразила згуртованість людей. Не очікував, що така велика кількість народу хотіла змін. Пізніше, коли розпочалася жорстка фаза, ми теж брали в ній участь. Жбурляли бруківку».

Як відомо, Український борець викликає боксера Олександра Усика на бій без правил.

Таким чином Богдан Грицай відреагував на відео Усика, в якому він нібито нокаутував так званого «диванного експерта», який критикує того, очевидно, за проросійські висловлювання під час війни.

Наразі Усик не відреагував на заяву Богдана Грицая.

Читайте також
Опозиція Південної Кореї знову подала пропозицію про імпічмент президента
Світ
ВСАС
Політика
Як вибори сформують новий політичний курс США
Опінії
Трамп скоротив відрив від Гарріс за тиждень до президентських виборів – Reuters
Політика
За лаштунками влади Мелоні: масони у керма Італійської держави
Світ
Чи вдасться Гарріс обійти Трампа на фініші?
Опінії