Created with Sketch.

Будівництво кілометра дороги Н-31 у 2020 році раптово подорожчало втричі - Омелян

29.03.2021, 14:15

Зростання вартості будівництва у 2-3 рази протягом року не пояснити нічим, окрім як корупцією, упевнений ексміністр інфраструктури

Під час "Великого будівництва" у 2020 році вартість робіт на 30-кілометровій ділянці траси Н-31 перевищила 10 млрд гривень, при цьому у 2019 році 80-кілометрова ділянка тієї ж траси обійшовся в 12 млрд гривень. Про це в ефірі ток-шоу "Прямим текстом з Юрієм Луценком" розповів міністр інфраструктури України (2016-2019) Володимир Омелян.

"У нас є позиція" Укравтодору ", що у 2020 році вони будували більше і дешевше. У той же час чомусь всі незалежні спостерігачі, всі незалежні аналітики - "Наші гроші", журналісти Deutsche Welle, "Радіо Свобода" вказують, що вартість ремонту істотно зросла. Істотно - це у 2-3 рази ", - зазначив він.

"Більш того, члени команди пана Зеленського - той же колишній міністр фінансів, колишній радник пана Єрмака пан Уманський, багато інших чиновників високого рангу вказують, що корупція зросла до 30-50% в дорожньому будівництві, і це критичні цифри", - додав ексміністр.

"Приклад - дорога Н-31, яка у нас пролягає в Дніпропетровській і Полтавській областях. При нашій каденції був проведений тендер на ремонт 80 км - насправді, це будівництво з нуля в бетоні зі складними естакадами, там мостові переходи, багато інших споруд гідротехнічних. Роботи коштували близько 12 млрд гривень ", - навів приклад Омелян.

"Ми маємо з повною кошторисною документацією влітку минулого року проведений тендер на Дніпропетровщині. І там раптом 30 кілометрів починають коштувати понад 10 мільярдів. Тобто, я так розумію, що це улюблена цифра "Укравтодору" - 10 плюс, але насправді це подорожчання не пояснюється нічим, тому що технічно дорога та ж", - підкреслив він.

"Таких доріг у нас в Україні досить багато і ми маємо низку таких історій дуже і дуже тривожних по всій Україні, коли люди чітко вказують, що зростання протягом одного календарного року на 90-200%, тобто в півтора-два рази - це не є нормальним. І це пояснити неможливо нічим, особливо з огляду на той фактор, що бітум у 2020 році був істотно дешевше через падіння ціни на бітум на світових ринках ", - додав політик.

"Мені важко було говорити, коли я був один - тому що "це ж колишній міністр каже, йому вигідно критикувати". Але зараз про це говорить вже маса людей і маса компаній, які досліджують ситуацію на ринку. Я можу судити лише по тому, що є в пресі, а в пресі чітко вказують, що куратор "Великого будівництва", і він цього не приховує - пан Кирило Тимошенко, заступник керівника Офісу президента. Ми бачимо, що пан Тимошенко - близький друг пана Зеленського, який неодноразово лобіював ті або інші дорожні компанії для будівництва. Тому я думаю, що кінцевим бенефіціаром цього є пан Зеленський ", - вважає Омелян.

Тим часом "Останній Бастіон" нагадує читачам, що куратор програми "Велике будівництво" і заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко придбав маєток під Києвом за 10 млн грн.

Читайте також
Мародерство узаконили
Опінії
Ненаситні птахи кубла Кубракова
Політика
Керований фрік підписав закон!
Опінії
НАБУ викрило корупційну схему в Дніпропетровській ОВА
Кримінал
ЗеленськийЄрмак поновлює ремонт траси на Кривий Ріг і докинув «Онуру» чверть мільярда
Новини
Розслідування у справі Резниченка/Голика
Політика