Created with Sketch.

Чернишов користується незадекларованими автівками – антикорупційна прокуратура

16 серпня, 10:25

Правоохоронці нарахували у підозрюваного ексвіцепрем’єра два Mercedes, які не відображено в деклараціях.

Колишній віцепрем’єр-міністр-міністр національної єдності Олексій Чернишов, який отримав підозру від НАБУ, користується незадекларованими автомобілями.

Про це йдеться у матеріалах досудового розслідування, озвучених прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

За даними слідства, у середині квітня 2025 року камери відеоспостереження зафіксували пересування на той час віцепрем’єра Олексія Чернишова вулицями Києва автівкою Mercedes Benz S 500, 2016 року випуску.

Зокрема, 19-20 квітня цього року Mercedes Benz S 500 їхав у супроводі автомобіля Volkswagen Caravelle. Вказаний транспортний засіб супроводжує й іншу машину, якою, за відомостями органу досудового розслідування, користується Чернишов – це ще один Mercedes.

«Олексій Чернишов приховує транспортні засоби, якими він та його дружина фактично користуються, що вказує на можливість підозрюваного таємно пересуватися територією України та перетинати державний кордон», – йдеться в ухвалі апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Згідно з електронної декларації за 2025 рік (перед звільненням), Олексій Чернишов зазначив дані про єдиний автомобіль у його сім’ї. Це – Toyota Land Cruiser 200, 2020 року випуску, записана на дружину Світлану Чернишову.

25 червня 2025 року автівку дружини арештовано у рамках кримінального провадження, в якому ексвіцепрем’єр проходить підозрюваним.

У 2023 році Олексій Чернишов декларував власну Land Rover Range Rover Autobiography, 2018 року випуску, яку минулого року продав за 3,39 млн грн.

Національне антикорупційне бюро звинувачує колишнього топпосадовця у зловживанні службовим становищем та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі для себе та третіх осіб. Чернишов став шостим підозрюваним у справі про масштабну корупційну оборудку у будівельній сфері за участю інших посадовців.

Читайте також
Посадовець Міноборони влаштовував чоловіків на критично-важливе підприємство заради бронювання
Кримінал
Шурма залишив Німеччину через слідчі дії НАБУ та переїхав у Австрію
Кримінал
Ексголова Хмельницької МСЕК Крупа вийшла на волю під 20 млн грн застави
Кримінал
За генерала СБУ Вітюка внесли 9 млн грн застави
Кримінал
Банківська мафія
Новини
Депутата Закарпатської обласної ради викрили на махінаціях з деревиною на мільйон гривень
Кримінал