Created with Sketch.

Чи дійсно китайські науковці здійснили технологічний прорив?

03.08.2023, 12:58
Фото: google

Надпровідність у звичайних умовах стала трохи ближчою до реальності.

Науковий світ сколихнуло дослідження вчених Південної Кореї про модифіковану форму свинцю-апатиту під назвою LK-99, яка є надпровідною за будь-якої температури нижче 127°C без необхідності в барокамерах для створення високого тиску. Наразі вже є свідчення, що одразу три групи вчених змогли повторити експеримент.

LK-99 (від Lee‒Kim‒1999) — потенційний надпровідник, який працює за тиску навколишнього середовища та при температурі нижче 127 °C.

LK-99 Має гексагональну структуру, складається з модифікованого свинцевого апатиту шляхом введення невеликої кількості міді. Оголошення було широко розповсюджене, проте реакція наукового світу була в основному скептичною через надзвичайний характер тверджень.

Команда Науково-технічного університету Хуачжун у китайському Ухані заявила, що успішно синтезувала кристал LK-99 і підтвердила, що матеріал може злегка левітувати в обох напрямках магнітного поля. Це відбувається завдяки ефекту Мейснера, на відміну від звичайних матеріалів надпровідники відштовхують магнітні поля, не даючи їм проходити крізь себе.

Китайська експериментальна група опублікувала відео на платформі для обміну відео Bilibili, в якому йдеться про те, що вони вперше успішно перевірили синтез кристала LK-99, який можна підіймати магнітною левітацією. Цей кристал має більший кут левітації порівняно з попереднім зразком, отриманим південнокорейською командою. Очікується, що ця розробка усвідомить справжнє значення безконтактної надпровідної магнітної левітації.

Керівник китайської групи, професор Чан Хайсінь з Науково-технологічного університету Хуачжун, підтвердив китайському ЗМІ, що відео справді було зроблено його командою, до якої також входять докторант Ву Хао та докторант Ян Лі. Відео зібрало понад 7 мільйонів переглядів на момент публікації.

Однак дослідники зазначили, що наразі вони перевірили лише ефект Мейснера. Хоча цей кристал демонструє діамагнетизм, він відносно слабкий і не має «нульового опору». Його загальна поведінка подібна до кривої напівпровідника.

Ефект Мейснера — це явище швидкого затухання магнітного поля в надпровіднику.

Ще раніше у Національній лабораторії ім. Лоуренс в Берклі (LBNL), Каліфорнія, створили комп'ютерну симуляцію, яка підтвердила результати корейського експерименту. Американська команда показала, що в модифікованому апатиті свинцю, де атоми міді в кристалічних ґратах замінили атоми свинцю, можуть спостерігатися властивості надпровідника.

Читайте також
Чи відродить штучний інтелект мамонта?
Життя
Нейробіологи навчилися читати думки завдяки штучному інтелекту
Життя
Теорія розбитих вікон: як боротьба з безладом знижує рівень злочинності
Світ
У Каліфорнії ведмідь за пів року пробрався до 28 будинків і з'їв там всю їжу.
Життя
І справді: людина – найжорстокіший хижак на планеті
Життя
ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО КАВУ
Життя