Зухвалий план Colossal передбачає створення генетично модифікованого гібрида азійського слона та мамонта для заселення арктичної тундри.
Шерстистий мамонт не ходив по Землі 4000 років. Знищений наприкінці останнього льодовикового періоду, він є частиною групи вимерлих видів, які продовжують надихати біологів. Американський біотехнологічний стартап Colossal — самопроголошена «компанія з ліквідації вимирання» — націлився на відродження.
Щоб досягти успіху Colossal, йому потрібно подолати багато перешкод, включаючи створення генетичної послідовності тварини, успішне запліднення яйцеклітини та вирощування її до терміну. Але народження — це тільки початок. Як ці тварини житимуть у дикій природі — це питання, на відповідь на яке знадобиться ціле життя.
Стартап розпочав співпрацю з Elephant Havens, фондом дикої природи, що базується в дельті Окаванго і опікується слонами-сиротами. Заснована в 2017 році компанія Elephant Havens співпрацюватиме з Colossal у масштабній операції зі збору даних, використовуючи штучний інтелект (AI) для аналізу поведінки тварин і поєднання його з геномними даними про кожного слона. «Ми зможемо поєднати мистецтво доглядальників за слонами з сучасною наукою», — стверджує Метт Джеймс, директор із тварин Colossal.
Ці висновки, як сподіваються організації, можуть стати схемою для випуску слонів у дику природу та гібридів мамонтів у тундру.