Created with Sketch.

Чи носять британські терористи Тризуб?

21.01.2020, 10:44

В епіцентрі міжнародного скандалу опинилася британська контртерористична поліція.

Мова йде про посібник «Керівництво з протидії екстремізму», розроблений силовою службою Об’єднаного королівства. На сторінках буклету серед переліку різноманітної праворадикальної символіки у розділі «тату» розмістили Герб України, позначивши його як "Український тризуб (націоналістичний)".

Посібник поширили серед медичних працівників та викладачів по всій території Великобританії в рамках підготовки по програмі "Превенція по боротьбі з радикалізацією".

Вона спрямована на виявлення та затримання осіб, які потенційно можуть бути причетними до вчинення терористичних актів у майбутньому.

Фактично британські копи прирівняли Тризуб до символіки неонацистів.

Тепер вчителі мають спостерігати — чи не малюватиме учень Тризуб десь на парті; лікарі — які татуювання має пацієнт. І одразу доповісти куди треба. Яскраві аналогії зі сталінським СРСР чи антиутопією Джорджа Орвелла «1984».

Подія спричинила обурення українського посольства у Великобританії, яке почало вимагати видалити Тризуб з Посібника з офіційними вибаченнями.

Відповідну заяву опубліковано в Twitter дипломатичним представництвом України. Згодом в МЗС повідомили, що чекають на офіційний коментар британського Форін-офісу (Міністерство закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії) та поліції. 

Неприємно? У світі, де звинувачення у «фашизмі» є найбільшим смертним гріхом, мабуть, так.

Чимало конспірологів вже почали розмірковувати про «удар у спину» з боку британців під час суворого протистояння з Російською Федерацією та непростою ситуацією у стосунках України з країнами ЄС.

І якось забувається, що Об’єднане королівство виступає ледь не найбільшим політичним союзником Києва серед країн Західної Європи. Лунають і звинувачення в бік української влади, яка недостатньо жорстко відреагувала на інцидент.

І тут варто зрозуміти, що серед британських поліцейських навряд чи існує упередженість саме до українського державного герба.

Ліво-ліберальна західна система взагалі не дуже толерує європейські національні та державні символи.

Тут гарним прикладом можна привести британський фільм 13-річної давнини «Це Англія» про життя молодіжних субкультур у 80-х роках 20 століття. Головний герой розірвав свої відносини з ультраправою ідеологією, демонстративно жбурнувши прапор Святого Георга у море. Не знамено зі свастикою чи партійний Британського Національного фронту. Ні. Саме офіційний прапор Англії. Приблизно такі посили і закладають у голови сучасних британців.

Добровільний носій державної символіки викликає зацікавленість з боку силових органів. 

"Тривожним дзвоником" може здатися відсутність у переліку символіки сучасних реальних терористів з ОРДЛО. І ось це дійсно викликає безліч запитань.

Щоправда, символіка ісламських фундаменталістів у посібнику теж не позначена. 

Власне британські силовики вже спробували пояснити, що не мали на меті навішувати ярлики екстремістів на всі елементи, які розміщені у Посібнику. Ніби це зроблено лише для покращення розуміння символіки і що "не всі знаки та символи в цьому документі зазначені в контртерористичних інтересах".

Хоча звучить саме як виправдання. Їх можна зрозуміти. Ніхто б і пальцем не поворухнув, якби поліція зачепила лише праворадикалів. Окремі ілюстрації Посібника присвячені різноманітним антифашистським та лівим угрупованням. Наприклад, перекреслена свастика теж вказана як символ, вартий до уваги поліції.

На додаток туди включили ще й символи організацій захисту навколишнього середовища і зоозахисних рухів. Тож не лишили осторонь нікого.

Однак, є ще один важливий момент. Революція 2014 року та війна на Сході України викликали неабияке піднесення серед великої кількості патріотично налаштованих груп по всій території Європейського континенту. І дійсно, між багатьох консерваторів та націоналістів Тризуб став символом «правого повороту» у Європі. І в цьому ліволіберальна правляча верхівка дійсно бачить загрозу своєму існуванню.

Журналіст, громадський активіст, учасник війни на Донбасі. Випускник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Співпрацював із виданнями «Факти», «Історична правда», «Час і Події»

Читайте також
Шольц сподівається всидіти у кріслі канцлера завдяки путіну
Політика
Моральна деградація ООН не знає меж
Політика
Нетолерантність «толерантних»
Опінії
Ватикан обирає сатану
Світ
60 престижних західних університетів проти членства України у НАТО
Світ
Традиційний шлюб чоловіка і жінки застарів — нардеп Совсун
Політика