Created with Sketch.

Чим грізний для «орків» ПЗРК Grom?

02.02.2022, 14:17
Фото: google

Польський "Гром" зможе "дістати" усі основні ударні гвинтокрили армійської авіації РФ

Сам намір Польщі передати нам засоби для посилення протиповітряної оборони нашої країни – уже є цінним. Але тут варто зробити короткий огляд, присвячений польському ПЗРК Grom.

У жовтні 2021 року автори польського видання Defence24 виклали текст, в якому провели порівняння польського ПЗРК Grom та російського ПЗРК "Игла".

 Росіяни у своїх публікаціях неодноразово ставили акцент, що польський Grom – це "похідна" від радянського ПЗРК "Игла".

Поляки на цей закид знайшли таку відповідь – так, ми вчились робити свої переносні зенітно-ракетні комплекси на основі радянських та російських систем, але бачте – це саме той випадок, коли "учень перевершив свого учителя".

Наприклад, заявлена дальність стрільби ПЗРК "Игла" складає до 5 кілометрів, висота ураження цілі – до 3,5 кілометрів. А от у випадку з польським "Громом" заявлена дальність стрільби складає понад 6,4 кілометри, а висота ураження цілі – до 4 кілометрів.

Поляки також хизуються, що їх ПЗРК Grom "захоплювати" ціль на відстані 7-8 кілометрів. А двохфазна інфрачервона голівка самонаведення начебто здатна розрізняти, де "тепловий слід" від інфрачервоної пастки, а де "тепловий слід" від реальної повітряної цілі.

Відсталість російських систем озброєння – це завжди "ходова" тема. Але у випадку із польським ПЗРК Grom нам важливіший інший аспект – як передача таких систем може посилити українське військо?

Польський "Гром" із висотою ураження цілі в 4 км зможе "дістати" усі основні ударні гвинтокрили армійської авіації РФ типів Ми-24, Ми-28 та Ка-52, у яких статична стеля польоту коливається на рівні 2-4 кілометрів.

Чим більше таких ПЗРК матимуть частини армійської ППО Сухопутних військ ЗСУ, тим вища ймовірність ураження. Досвід останніх локальних конфліктів показує, що реальні показники бойової ефективності використання ПЗРК коливаються від 3-5% до 20%.

Ну і також – чим більше у Збройних Сил України буде новітніх засобів ППО, тим вищою буде ймовірність, що у випадку повномасштабного вторгнення армійська авіація РФ отримає гірше ніж "другий Афганістан".

Читайте також
Україна має близько 50 ракет ATACMS у своєму розпорядженні, - The Times
Війна
У Пентагоні шоковані ракетним арсеналом єменських хуситів
Світ
КНДР передає Росії майже 3 000 000 боєприпасів на рік, - The Times
Війна
The Economist: Вашинґтон змушує Київ воювати зі зв'язаними руками
Війна
Канада забороняє використовувати свою зброю у Секторі Гази
Світ
Грізні українські дрони «Дракони» допомагають стримувати окупантів
Війна