Created with Sketch.

Чому мильні бульбашки є різнокольоровими?

28.05.2020, 13:55

Дізнайтеся секрети мильної бульбашки.

Мильні бульбашки – одна з веселих забав, гарний компаньйон на святі, їх обожнюють, як діти, так і дорослі.

Милуючись бульбашками можна помітити райдужний малюнок. Він як відбиток пальця або сніжинка ніколи не повторюється.

Стінки міхура складаються з води та двох шарів мильної субстанції всередині та зовні. Коли світловий промінь проходить крізь плівку шару – він розкладається на сім кольорів веселки від червоного до фіолетового.

Далі промінь відбивається від зовнішньої площини й при проходженні через лінзоподібну плівку заломлюється і відбивається під кутом від внутрішньої поверхні. Внаслідок інтерференції таких відбитків ми спостерігаємо на стінках бульбашок райдужні розводи.

Колір мильної бульбашки залежить від товщини плівки. Коли товщина стінок шару досить велика, то зі спектра зникає червоний колір, обумовлюючи домінування синьо-зелених відтінків. На наступному етапі «життя» кульки забирається жовтий тон при переважанні синього кольору. При ще більшому стоншені — оболонка стає пурпурова, а потім золотисто-жовта. Перед тим як лопнути, шар тьмяніє втративши всі свої фарби.

Щоб спіймати бульбашку і роздивитись її принади потрібно всього лиш змастити руку мильним розчином або вдягнути шерстяну рукавицю.

Доказом того, що бульбашки полюбляють дорослі є зареєстрований рекорд Матея Кодеша з Чехії, який створив гігантського міхура в якому помістилося 275 осіб та автомобіль.

Бульбашки можна приготувати в домашніх умовах. Для цього потрібні шампунь або засіб для миття посуду, очищена вода, гліцерин у співвідношенні 2:6:1. За добу можна розпочинати розваги.

Читайте також
Небо вже не наше
Життя
Останній Бастіон вітає українських матусь із Днем матері
Життя
У Китаї створюють ШІ-систему для розшифровки мови тварин
Життя
Школярів в ОАЕ навчатимуть оперувати штучним інтелектом
Життя
Керуй собою — і керуватимеш життям
Життя
Астрономи, ймовірно, знайшли дев’яту планету Сонячної системи
Життя