Created with Sketch.

Чому похмура погода викликає головний біль?

04.10.2021, 18:42
Фото: Google

Безліч життєвих ситуацій сприймаються нами як ті, що є по факту та пояснень не потребують…

Проте, коли вчені намагаються хоч якось їх проаналізувати, відкриваються цікаві подробиці. Адже організм людини — складна, багаторівнева система, до того ж вона відкрита для будь-яких зовнішніх факторів.

Це ще більше ускладнює біологічні дослідження. Інтенсивність сонячного проміння, магнітні бурі, гравітаційний вплив інших космічних об'єктів — все це впливає на самопочуття та активність людини.

Осіння депресія — явище загальновідоме, проте які саме чинники її викликають, та як цьому протидіяти? Наразі офіційна медицина уникає терміну метеозалежність, проте мільйони людей зі всього світу щодня відчувають на собі це негативне явище.

Одним з найбільш неприємних проявів метеозалежності є головний біль. Наукові дослідження виявили, що подібні симптоми виникають внаслідок зміни вологості та температури повітря перед дощем.

Вони навіть припустили, що це зовсім нормальне еволюційне явище, яке допомагало нашим пращурам передбачати зміну погоди та заздалегідь шукати собі прихисток.

У давні часи, коли не було синоптиків та прогнозу погоди, найменша необачність могла закінчитися трагічно для первісних поселень, тож виживали найбільш пристосовані з них. Зокрема ті, хто навчив свій організм реагувати на зміни навколишнього середовища та попереджувати про небезпеку.

Оскільки наразі цей еволюційний механізм став радше атавізмом та погіршує життя багатьом людям, краще протидіяти метеочутливості. Як це зробити?

Якщо відповідально ставитися до власного здоров'я та дбати про свій організм. Він відповість людині взаємністю, позбавивши її метеозалежності та інших неприємних відчуттів.

Читайте також
Українські штами «зламали» останній суперантибіотик
Життя
Попри спалах ГРВІ у Кременчуці не запроваджують карантин
Полтава
Путін вирішив отруїти московитів
Світ
У чому небезпека амброзії?
Життя
Тривале перебування малюків перед екраном затримує їхній розвиток, – науковці США
Життя
Науковці знайшли новий механізм імунного захисту від раку
Життя