Created with Sketch.

Чому я вважаю що президент Зеленський підтримує режим Лукашенка?

26.05.2021, 10:22

Лукашенко - кумир ЗеКоманди

На минулому тижні соратника Медведчука Тараса Козака оголосили в розшук і навіть суд дав дозвіл на його затримання.

Хоча Тарас Козак залишив Україну, вилетів до Мінська, а звідти до Москви 24 лютого. Він би, можливо, і не вилетів, але хтось вирішив що спочатку треба ввести санкції проти Тараса Козака, потім почекати три місяці, а вже зараз оголосити підозру. Одразу підозру, підписку про невиїзд і санкції, напевне, не за сценарними канонами. Тому що це одна серія, а не дві.

Так от. Після накладення санкцій Козак втратив можливість відвідувати Москву на своєму гольфстрімі. А оскільки припинити літати до Москви Козак не міг, бо у нього там бізнес, квартира, квіти поливати треба, то Тарас Козак отримав можливість літати іншим літаком. Борт люб’язно надав білоруський олігарх Микола Воробей. Більше того Козак здійснював перельоти разом з менеджерами Вороб‘я. Так, після потрапляння під санкції Козак злітав до Москви два рази. Перший раз з Ренатом Кузьміним 14 лютого з поверненням 19. Вдруге Козак зайшов на літак 24 лютого. За інформацією наших джерел літак з Козаком розвернули вже коли той вирулював на зліт. Козака з іншими пасажирими повернули до терміналу. Але згодом всіх відпустили до літака і відпустили до Мінська, а звідти літак полетів до Москви. Козак, напевне, в ці хвилини нічого хорошого не відчував, тому вирішив не випробовувати удачу і залишився в Росії.

Той самий Воробей-літак-Козак отримав лише в одному українському проекті 320 мільйонів гривень або 11 мільйонів доларів.

Таку суму на «Великому будівництві» – проєкті, який промотує особисто президент Зеленський – заробили структури пов‘язані з... білоруським олігархом Миколою Вороб'єм.

Втім, Liubomyra Remazhevska з'ясувала, що білоруський завод Вороб'я постачає українській компанії його сина бітум – один з основних компонентів для виготовлення асфальту. Цей бітум ця компанія, у свою чергу, потім продає фірмам, залученим до «Великого будівництва». Причому, як ми встановили, продає із суттєвою націнкою.

Бітума у світі мало, а доріг в Україні багато. Тому проект президента Зеленського дуже залежить від режиму Лукашенка.

Однак це не єдиний випадок коли Лукашенко (власне, його олігарх) підіграв Медведчуку і далеко не єдиний випадок коли українська влада закрила очі на діяльність в Україні білоруського олігарха, який є стовпом режиму, що вчора скоїв черговий злочин.

Пам'ятаєте влада накладала санкції на три медведчуківські телеканали?

Вгадайте через рахунки якого білоруському банку соратник Медведчука Козак придбав інформаційні телеканали 112 та НьюзВан? Вгадали - Вороб‘я.

Ну, надав він літак. Ну, надав банк для рахунків грошей незрозумілого походження. Що ж тепер на нього санкції РНБО накладати? Зараз вори в законі на часі.

Летимо далі.

- Режим Лукашенка, як відомо, плаский і стоїть на трьох... олігархах. Один з них - Микола Воробей перебуває під санкціями в ЄС після президентських виборів в Білорусі у 2020 році, але і досі не потрапив під санкції в Україні, хоча у нього тут не просто бізнес, а імперія.

А ось і вона:

- Воробей володів частиною того самого продуктопроводу «Прикарпатзахідтранс» разом з Медведчуком, який держава націоналізувала рішенням РНБО. Секретар РНБО Данілов збирався розібратись як у приватних руках опинився стратегічний об'єкт, завдяки якому дизель з Росії та Білорусії рекордними об’ємами побіг до України та Європи. Але поки мовчить.

- Воробей продовжує заробляти на цій трубі.  Як свідчать дані, які «Схеми» отримали від джерел на митниці, у січні 2021-го прокачку білоруського дизеля через нафтопродуктопровід розпочала вже знайома NT Marine – естонська фірма, що займалася поставками нафтопродуктів підсанкційного заводу Медведчука в Україну. Фірма пов’язана із самим білоруським олігархом. Більше того, NT Marine продовжила розмитнювати дизель і після арешту труби.

- Пригадуєте російський нафтопереробний завод родини Медведчука? Ми раніше розповіли вам, що сім’я кумів Путіна отримала контроль над ним фактично за безцінь - кілька тисяч євро – і якраз у ті дні, коли тривала силова анексія українського Криму. Через цей завод у РНБО простежили зв’язок Медведчука, Козака з постачанням нафтопродуктів на окуповані території – і запровадили санкції. Ми (а конкретно Maksym Savchuk, а не РНБО та СБУ) встановили, що компанії з орбіти цього Вороб'я протягом 2018-2020 років співпрацювали з тим самим «Новошахтинським заводом нафтопродуктів» (тобто, якраз тоді, коли його контролювало подружжя Медведчук-Марченко) – і доставляли його продукцію в Європу та Україну.

- Близько 40% з усього дизельного палива в Україну завозять з РФ. І майже половину з нього залізницею імпортує через Білорусь саме «БелКазТранс» олігарха Вороб'я.

Ви будете сміятись, але і це ще не все.

- Воробей везе з Росії в Україну ще й вугілля. У березні 2020 року ситуація з прямим імпортом російського вугілля з РФ до України була розблокована – тільки за однієї умови. За даними співрозмовників «Схем» у підприємницьких структурах, тепер найбільші імпортери мають при цьому користуватись експедиторськими послугами визначеної компанії. Її назва – «БелКазТранс Україна». Це українська фірма сина Миколи Вороб'я. І тому такі люди як Ахметов і Пінчук вимушені платити Вороб'ю, щоб доставити вугілля в Україну.

А тепер давайте зафіксуємо декілька моментів:

- депутат правлячої фракції президента Зеленського Шевченко не був з неї виключений після того, як полетів на зустріч з Лукашенком.

- Лукашенко використав цю зустріч для того, щоб легітимізувати свій самопроголошений статус, оскільки депутат Шевченко представник фракції президента Зеленського, президента демократичної європейської країни, якій багато хто на міжнародній арені симпатизує і підтримує. Лукашенко, якому зараз на офіційному рівні можуть потиснути руку лише інші диктатори або їх свита, отримав картинку для впливу в тому числі на білорусів.

- Лукашенко знову і вкотре здійснив злочин і в результаті провокації та погроз військовим літаком змусив здійснити посадку пасажирського борту ренейр із засновником та керівником опозиційного медіа NEXTA Романом Протасевичем, завдяки якому білоруси й світ могли бачити та документувати злочини Лукашенка проти мирного населення в період виборів і після них. Лукашенко добре усвідомив загрозу і тому нещодавно заборонив знімати відео на протестах і акціях.

- Депутат президентської фракції Шевченко вчора знову публічно підтримав режим Лукашенка за цю операцію і лише вчора з‘явилося повідомлення про те що Шевченка нарешті виключили з фракції.

- Українська влада не накладає санкції на білоруського олігарха Вороб'я, хоча випадків його бізнесової співпраці з Медведчуком більше ніж дехто з нас буває на свіжому повітрі.

- За рахунок бізнесу в нашій країні Воробей і далі має змогу фінансувати режим Лукашенка, який змушує пасажирські літаки здійснювати посадку у Мінську задля того, щоб Лукашенко міг розправитись з представником опозиційного медіа, єдиний злочин якого інформування суспільства.

Всім продуктивного тижня!

Читайте також
Ексрадник Трампа: чом би Швейцарії не приєднатися до НАТО?
Світ
Зеленський презентував план (не)стійкості.
Політика
Будапештського меморандуму не існує
Опінії
Нелегітимний вчергове хоче здати Україну
Війна
Як вкрасти країну
Політика
Черговий клірик УПЦ МП (ФСБ) отримав підозру СБУ
Політика