Created with Sketch.

Чотири міста Полтавщини долучилися до проекту допомоги біженцям

25.05.2016, 12:49

Полтавська область долучилася до проекту міжнародної технічної допомоги ПРОМІС («Партнерство для розвитку міст»). Його завдання – допомогти містам у вирішенні проблем внутрішньо переміщених осіб (ВПО), сприяти соціальній та економічній адаптації таких осіб. Ці питання обговорили сьогодні на засіданні круглого столу в Полтавській облдержадміністрації. 

Чотири міста Полтавщини – Полтава, Миргород, Кременчук та Комсомольськ (за новою назвою Горішні Плавні – ред.) – долучилися до проекту ПРОМІС. За словами Валерія Кокотя, головного експерта проекту ПРОМІС із розвитку бізнесу, в цих містах уже працюють робочі групи з консультування органів місцевого самоврядування та переміщених осіб:

– Уже створили дорадчі комітети для реалізації запланованих заходів на Полтавщині. У рамках проекту ми надаємо рекомендації органам місцевого самоврядування, які б покращували ефективність їхньої діяльності в кожному з міст. Запропонували долучитися до платформи «Відкрите місто». Цим скористалися Полтава та Кременчук, – Кокоть.

Експерт зазначив, що 4 міста, залучені в проект ПРОМІС, отримають кошти на реалізацію поставлених завдань із адаптації переміщених жителів Сходу країни та Криму.

Головні завдання проекту – психологічна допомога та навчання ВПО, надання безоплатної правової допомоги, створення он-лайн ресурсів для ВПО, розвиток відкритих інформаційних платформ, залучення фінансових і матеріальних ресурсів для розвитку бізнесу, забезпечення постійної консультативної підтримки і доступних кредитів для переміщених осіб та інші.

В обласній раді залучення Полтавщини до партнерства розвитку міст пояснили потребою створити сприятливі умови для проживання, працевлаштування та адаптації великої кількістю ВПО.

– Понад 31 тисяча переселенців у Полтавській області накладає на нас певні забов’язнання. Вони приїхали, щоб знайти нормальне місце, нормально жити, дати поштовх своїм дітям – Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської ОДА.

Зазначимо, згідно з цьогорічним дослідженням, Полтавська область посідає дев’яте місце за загальною кількістю ВПО з-поміж областей України.

Окрім чотирьох міст Полтави ПРОМІС підтримує ВПО ще в трьох областях – Івано-Франківській, Вінницькій і Запорізькій.  Головні напрямки роботи проекту: демократичне врядування та стратегічне планування, підтримка малого та середнього бізнесу, міжвідомча співпраця та децентралізація.

До відома:

Проект «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) реалізує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки з Уряду Канади. Терміни впровадження проекту – з квітня 2015 року до грудня 2020 року. Проект ПРОМІС впроваджується у партнерстві з Асоціацією міст України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Проект ПРОМІС надаватиме технічну допомогу і сприятиме покращенню стану місцевої економіки в 16 містах Вінницької, Запорізької, Івано-Франківської та Полтавської областей з залученням канадських і українських фахівців з місцевого врядування і розвитку.

Читайте також
Свята полтавським браконьєрам не завада
Полтава
Європейські благодійники надали генератори комунальникам Кременчука
Полтава
Чутяни провели в останню дорогу захисника України Євгена Рябовола
Полтава
Енергетична самодостатність по-миргородськи
Полтава
Невтомні бабусі Полтавщини наближають перемогу, а «зелені ямщики» ні
Полтава
Річку Псел у межах Полтавщини досі захаращено сміттям
Полтава