Created with Sketch.

Цифровий розрив – чому лише технологія не може його вирішити

19.02.2023, 09:47

Не можна просто надати людям доступ до Інтернету і сказати, що проблему вирішено

Згідно з останніми даними, попри наявність комп’ютерів і швидкого доступу до Інтернету, деякі громади все ще відчувають наслідки цифрового розриву.

Дослідження громади бутанських біженців у Колумбусі показало, що, попри те, що майже всі учасники мають доступ до Інтернету, лише невелика частина користується ним для взаємодії з місцевими ресурсами та отримання інформації про новини в Інтернеті.

Дослідження, проведене в розпал пандемії COVID-19 в Огайо, показало, що майже три чверті респондентів ніколи не користувалися Інтернетом для отримання послуг телемедицини.

Результати показали, що цифровий розрив слід розглядати як щось більше, ніж просто технологічну проблему, сказав Джеффрі Коен, провідний автор дослідження та професор антропології в Університеті штату Огайо.

«Ми не можемо просто надати людям доступ до Інтернету і сказати, що проблему вирішено», — сказав Коен.

«Ми виявили, що існують соціальні, культурні та екологічні причини, які можуть перешкоджати деяким громадам отримати всю цінність, яку вони можуть отримати від доступу до Інтернету».

Для дослідження вчені тісно співпрацювали з членами Бутанської спільноти Центрального Огайо, некомерційної організації, яка допомагає переселеним бутанським біженцям у районі Колумбуса.

Дослідження включало опитування 493 респондентів, деякі з яких були опитані в Інтернеті, а багато інших були опитані особисто.

Хоча багато респондентів жили в бідності – більш ніж половина мали річний дохід нижче 35 000 доларів США – 95,4% сказали, що мали доступ до Інтернету.

Понад 9 з 10 опитаних сказали, що доступ до цифрових технологій є для них важливим, дуже важливим або надзвичайно важливим. Але більшість з них мали дуже обмежене уявлення про те, як вони можуть користуватися Інтернетом.

«Майже для кожного, кого ми опитали, Інтернет був тим способом, яким ви підключалися до своєї родини через такі програми, як Facebook або WhatsApp», — сказав Коен.

«Для багатьох це було чи не єдине, для чого вони використовували Інтернет».

Висновки показали, що 82% були пов’язані з друзями та родиною, а 68% використовували соціальні мережі. Усі інші види використання становили менше ніж 31%. Не дивно, що люди похилого віку, менш освічені та ті, хто погано володіє англійською, рідше за інших користувалися Інтернетом.

Загальною проблемою було те, що багатьом біженцям – особливо літнім і менш освіченим – було просто некомфортно онлайн, показало дослідження.

«Звичайно, це проблема не лише з бутанцями. Багато людей у ​​нашій країні сприймають Інтернет лише як місце, де їхні діти чи онуки грають в ігри, чи відвідують уроки», – сказав він.

«Вони не сприймають це як місце, де вони можуть отримати доступ до свого медичного обслуговування або знайти ресурси, щоб допомогти їм у повсякденному житті».

Іншою проблемою була мова.

Хоча існувала місцева програма з перекладу деяких важливих ресурсів з англійської на непальську, найпоширенішою мовою бутанських біженців, багато респондентів зауважили, що переклади були «здебільшого тарабарщиною» і їх майже неможливо зрозуміти, сказав Коен. Навіть серед тих, хто розмовляв англійською, менше ніж 25% назвали себе чудовими носіями.

«Люди мали доступ до Інтернету, і ця інформація була доступна для них, але вони не могли нею скористатися. Це не технологічна проблема, але це частина цифрового розриву», – сказав він.

Оскільки дослідження проводилося під час пандемії COVID-19, однією з головних тем у дослідженні був доступ до медичної допомоги та інформації про COVID-19. Незважаючи на те, що послуги телемедицини були одним з основних способів отримати медичну допомогу під час пандемії, близько 73% сказали, що вони ніколи не користувалися Інтернетом для цієї мети. І COVID-19 був не єдиною проблемою зі здоров’ям, з якою зіткнулися багато опитаних.

«Спільнота Бутану має високий ризик кардіометаболічних захворювань, таких як серцево-судинні захворювання та діабет, і близько 72% опитаних мали один або більше ознак цих захворювань», — сказав Коен.

«Якщо вони не користуються перевагами телемедицини, щоб проконсультуватися з лікарями, це може наражати їх на більший ризик».

Коен сказав, що одним із ключових уроків дослідження є те, що дослідники повинні залучати громади та співпрацювати з ними, щоб гарантувати, що запропоновані розв’язання проблем, включаючи цифровий розрив, відповідають місцевим потребам.

ДЖЕРЕЛО

Читайте також
Власник OpenAI пророкує досягнення технологічної сингулярності вже у 2025 році
Життя
«Зелена електроенергія» — глобальна містифікація
Життя
Сонячний зонд «Parker» встановив рекорд у космосі
Життя
На Запоріжжі випробували вітчизняні наземні дрони «Махно»
Війна
Американський супутник уперше показав зміну пір року на Землі
Життя
Американські науковці розробили «розумний пластир»
Життя