Created with Sketch.

Швейцарські науковці розробили метод виявлення токсинів у стічних водах

13.12.2024, 12:32

Інноваційний процес допомагає очищувати економічно ефективним і екологічно безпечним способом. Нині тестують у кількох альпійських кантонах.

Про свій винахід розповіли співробітники Вищої школи прикладних наук Північно-Західної Швейцарії, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Їхній інноваційний метод розпізнає та водночас нейтралізує шкідливі речовини у промислових стічних водах.

Річ у тім, що у наслідок діяльності промислових підприємств до стічних вод потрапляють хімічні речовини, вплив яких на навколишнє середовище практично неможливо оцінити. Заводи, фабрики та інші структури попередньо очищають свої рідини за допомогою різних технологій, аби загальна кількість, зокрема, органічного вуглецю не перевищувала встановленої законом межі.

«Однак цей показник ще нічого не говорить загалом про потенціал токсичності стічних вод. Наш метод допомагає візуалізувати наявність буквально всіх речовин, які у промислових стічних водах», — пояснює професорка Вищої школи прикладних наук Північно-Західної Швейцарії та експерт у галузі екотоксикології Міріам Ланґер.

На першому етапі мікроорганізми вод розщеплюють органічні речовини, що містяться в стічних водах методом. Таким чином, це дозволяє отримати результати швидше, ніж стандартні методи: всього за тиждень замість 28 днів.

«Потім за допомогою нітрозних і нітритних бактерій проходить мікробіологічний процес окислення аміаку до азотистої або навіть азотної кислоти. Останній етап, так звана біопроба, показує, чи є речовини, що залишилися у стічних водах, токсичними для живих організмів», — додає Міріам Ланґер.

Тепер науковці перевіряють їхній вплив на процес зростання одноклітинних водоростей, на плавальні здібності водяних бліх і на природне свічення біолюмінесцентних бактерій. У результаті, стічні води можна безпечно скидати у громадську каналізацію.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що двоногі потвори знищують Землю і наше майбутнє. Загальний обсяг рукотворної маси (всього, що випродукувала людина) цьогоріч вперше перевищив наявну масу живої природи.

Читайте також
Власник OpenAI пророкує досягнення технологічної сингулярності вже у 2025 році
Життя
«Зелена електроенергія» — глобальна містифікація
Життя
Сонячний зонд «Parker» встановив рекорд у космосі
Життя
На Запоріжжі випробували вітчизняні наземні дрони «Махно»
Війна
Американський супутник уперше показав зміну пір року на Землі
Життя
Американські науковці розробили «розумний пластир»
Життя