Created with Sketch.

Ця капсула часу буде відкрита лише через 6 тисяч років!

18.08.2023, 08:33
Фото: google

Капсула часу під назвою "Склеп Цивілізації" буде відкрита у 8113 році.

Ідея створити масштабну капсулу часу спала на думку доктору Торнуелл Джейкобс, президенту Університету Оглторп (США, штат Джорджія) в 1936 році. Коли він вивчав і викладав історію, був вражений тим, наскільки мало ми знаємо про давні цивілізації.

Наприклад, знання про Стародавній Єгипет засновані лише на кількох табличках з письменами, пірамідах та артефактах з гробниць. Зрозуміло, у 30-х роках минулого століття про Єгипет було відомо ще менше інформації, ніж зараз. Тому Торнуелл Джейкобс вирішив полегшити завдання тим, хто вивчатиме нашу цивілізацію в майбутньому. Тому капсула часу отримала назву "Склеп Цивілізації".

Капсулу часу було вирішено зробити в підвалі університету. Сховище було спроектовано подібно до гробниць фараонів, проте вчені потурбувалися про те, щоб приміщення було водонепроникним. Для цього вони переобладнали колишній басейн. Роботи над створенням склепу розпочалися 1937 року. Стіни кімнати обробили порцеляновими емалевими пластинами, залитими водонепроникною смолою. Підлога, для більшої надійності, була залита бетоном.

Щоб досягти своєї мети, Торнуелл Джейкобс необхідно було зібрати в одному сховищі вичерпну інформацію про сучасну цивілізацію, а також накопичені знання людства. Заручившись підтримкою інших співробітників університету, він зібрав інформацію на новому для того часу носії, відомому як "мікрофільм".

Треба сказати, що цей носій був обраний недарма, оскільки один із співробітників університету був винахідником першої камери мікрофільмів. Фактично, носій є документами, знятими на спеціальну фотоплівку.

Крім текстових документів, у сховищі склали кіноплівки з популярними фільмами, аудіозаписи популярної у 30-х роках музики, 100 книг, а також фотознімки різних періодів часу, починаючи з 1898 року.

Сховище містить багато артефактів, що відбивають, на думку Торнуелла Джейкобса, культуру тих років. Наприклад, там є фігурка Дональда Дака, героя популярних на той час мультфільмів, друкарська машинка, дитячі іграшки та ін. Щоб предмети краще збереглися, їх помістили у скляні вакуумні капсули. Треба сказати, що предмети для сховища Торнуелл Джейкобс зі своїми співробітниками відбирали на свій розсуд, тому вони не обов'язково точно відображають Америку 30-х років.

Всі роботи над створенням склепу були закінчені в 1940 році, внаслідок чого його було урочисто опечатано, а точніше його двері з нержавіючої сталі були заварені. Розкрити капсулу мають у 8113 році нашої ери. Чому така дивна дата?

Автор ідеї пояснив, що з моменту створення єгипетського календаря минуло 6177 років (1936 року). За задумом Торнуелла Джейкобса, наша цивілізація має бути посередині між стародавніми єгиптянами та людьми з майбутнього, які роздрукують капсулу часу.

У той момент, коли вчені запечатували склеп, світ охопили війну. Тому Торнуелл Джейкобс у склепі залишив записку — “Світ зайнятий тим, щоб назавжди поховати нашу цивілізацію, і тут у цьому склепі ми залишаємо це вам”. Як бачимо, за останні 83 роки ситуація не сильно змінилася. Але сподіватимемося, що цивілізація все ж таки не буде похована, і через 6000 склеп буде комусь роздрукувати та вивчити.

Читайте також
Як утворився протестантизм
Опінії
Таємний орден Гетьманщини. Козацькі монастирі. Епізод 3. Трахтемирів
Історія
Віктор Кравченко — совєтський діяч, який втік в США, де випустив світовий бестселер про злочини СРСР
Історія
Детройтський кейс. Частина четверта
Опінії
Детройтський кейс. Частина третя
Опінії
Детройтський кейс. Частина друга.
Опінії