Начальник ДАІ Полтави Олександр Крайник у відповіді на запит про графік огляду автобусів разом із «Полтавським Автомайданом» жодним словом не промовився про це нововведення.
22, 24 і 25 вересня ДАІ м. Полтави проводило перевірку автобусів підприємств, які подалися на конкурс міських перевізників. Разом з ними до цієї процедури долучилися ГО «Полтавський Автомайдан» (http://www.poltava.pl.ua/news/30067/). Від самого початку цієї акції у нас виникло запитання: чи є якісь юридичні підстави такої співпраці (особливо з причини того, що найактивнішим оглядачем був Євген Чаплигін, який сам є перевізником і подається на конкурс).
На наше запитання стосовно законності цієї співпраці Євген Чаплигін розповів, що голова «Полтавського Автомайдану» Андрій Баранов направив відповідний лист з пропозицією співпраці до керівництва ДАІ. Там ідею підтримали і втілили.
Тоді ми вирішили запитати тих двох представників ДАІ, які здійснювали огляд автобусів упродовж цих трьох днів і представляли своє відомство. Але на прохання пояснити юридичне підґрунтя співпраці ДАІ і «Полтавського Автомайдану» ні Анатолій Миколайович Ткаченко, ні Павло Петрович Ромашко не погодилися. Натомість Павло Ромашко сказав звернутися до його керівництва за роз’ясненням. Що ми і зробили.
«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» направив до Петра Блажівського (начальника ДАІ Полтавщини) і до Олександра Крайника (начальника ДАІ Полтави) запит на доступ до публічної інформації. Зокрема ми хотіли дістати відповіді на два питання (додаткові ми поставили, щоб збити увагу відповідачів):
1.Графік огляду транспортних засобів, які 09.10.2014 беруть участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах м. Полтава з 22.09.2014 по 25.09.2014.
2.Хто погоджував цей графік і хто підписував цей документ.
Ми запитали саме про графік, а не юридичні основи співпраці. Офіційне підтвердження його наявності і стало б доказом законності спільної роботи ДАІ і Автомайдану.
22 вересня 2014 року Євген Чаплигін, представник «Полтавського Автомайдану», показав нам цей графік (правда, без підпису, дати і печатки), запевнивши, що офіційний документ з ним знаходиться у ДАІ (на фото).
Проте своєю відповіддю ДАІ самоусунулося і від графіку, і від Автомайдану. Читаємо: «Положенням про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ, затвердженим Постановою КМУ від 14.04.1997 №314, не передбачено повноважень Державтоінспекції проводити огляди транспортних засобів і готувати висновки про їх технічний стан.
На підставі вищевикладеного, необхідність у розробленні працівниками ДАІ графіків проведення огляду транспорту відсутня, так як відповідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України».
Тому можна стверджувати, що огляд автобусів 22, 24 і 25 вересня відбувалися згідно графіку, який не був затверджений ДАІ і який ця структура тепер замовчує. Тим паче, ДАІ сама визнала, що не має повноважень проводити подібний огляд.
«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства»