Created with Sketch.

Даллку подарував «Ворсклі» 3 очки та боротьбу за чемпіонство

12.08.2017, 16:26

Полтавці на останніх секундах обіграли кам’янську «Сталь» завдяки виходу один-на-один центрбека Даллку.

«Сталь» (Кам’янське) 0:1 «Ворскла» (Полтава)

Гол: Ардін Даллку (90)

«Сталь»: Пеньков, Тимчик, Данієлян, Грачов, Михайличенко, Гор Малакян (Якимів, 86), Едгар Малакян, Месхі, Задерака (Нехаєв, 66), Мисик (Костенко, 78), Кузик

«Ворскла»: Ткаченко, Пердута, Даллку, Чижов, Матвієнко, Чеснаков, Шарпар, Кадимян (Кулач, 74), Кравченко (Загорулько, 68), Ребенок (Луценко, 90+4), Коломоєць

Попередження: Якимів — Шарпар, Кравченко

На старті гри надзвичайної активності з боку обох команд не спостерігалося. З натяжкою гольовими можна назвати спроби Гора Малакяна у «Сталі» і Кадимяна у полтавській команді. «Гаряче» сонце, мабуть, впливало на креативність у діях футболістів. На 20 хвилині з різних флангів намагалися знайти свої пасом адресата у штрафному майданчику Ребенок, а потім Кадиням – без результату. Чотири хвилини по тому «сталевари» перестаралися на своєму «стандарті» поблизу воріт Ткаченка, в результаті чого рефері угледів фол у атаці.

На 26 хвилині «Ворскла» мала б вийти уперед. Підключення до розіграшу кутового Чеснакова прогавили центральні захисники кам’янської команди, і капітан «біло-зелених» із гострого кута запустив снаряд поряд із дальньої штангою – перший по-справжньому небезпечний епізод гри. Невдовзі Ребенок віддав на Коломойця, який вбігав уже до воротарського майданчика. Юрій головою пробив поруч зі штангою, до того ж лайнсмен просигналізував про офсайд у тому епізоді. Який же шанс мав на 34-й хвилині Ребенок, зльоту пробиваючи після націленої подачі з правого краю, утім м’яч після удару вдарившись об газон, шмигонув повз ворота. Перспективною могла б стати швидка контратака ворсклян за хвилину до завершення першої частини гри, але після того, як Кравченко віддав на фланг Ребенку, у 82 номера гостей подача на хід гравцям лінії атаки просто зрізалася.

Старт другого тайму засвідчив, що «сухий» рахунок не задовольняє обидві команди, бо ж опоненти обмінялися кількома гострими випадами. До часу щось зовсім не клеїлось у розвитку атак через фланги, до того ж обидві команди почали більше фолити. Можливо, виною тому задуха, яка буквально випробовувала футболістів. Розуміючи, що в атаці потрібна свіжа кров, наставник полтавської дружини випустив на поле Загорулька, знявши з гри Кравченка, який до цього заробив «гірчичник», коли не встиг за своїм візаві на фланзі, й змушений був відверто йти на порушення. Дещиці бракувало Загорулькові, коли головою бив після флангової подачі. Оборона «Сталі» зітхнула з полегшенням, а на бровці Кадимян здав зміну Кулачу – всі сили в атаку. За десять хвилин до завершення основного часу гри полтавці заробити штрафний на правому фланзі. Ребенок подав, а Чижов, пробиваючи головою, не влучив у площину воріт. «Сталь» відповіла небезпечним штрафним Малакяна-старшого, який влучив у сітку воріт із зовнішнього боку. Ребенок класно, але трішки засильно віддавав верхом на хід Коломойцю, Юрій не зачепився за м’яч. І просто відмінно відпрацювала оборона ворсклян, ліквідувавши загрозу на 87-й хвилині на контратаці кам’янської команди. На передостанній хвилині Шарпару завадили забити з близької відстані після подачі Ребенка, а ось сам Шарпар у властивому гросмейстерському стилі видав на хід Ардіну Даллку, який, залишивши позаду оборону «Сталі», зблизився з воротарем, і по-більярдному точно поклав м’яч під дальню штангу – 0:1.

На останній хвилині встиг ще дебютувати у Прем’єр-лізі 20-річний вихованець полтавського футболу Олексій Луценко, а невдовзі пролунав свисток арбітра, що сповістив про виїзну перемогу ворсклян.

Василь Сачко: «В українському футболі легких перемог не буває»

Наставник «Ворскли» Василь Сачко розповів, які враження у нього залишила зустріч зі «Сталлю».

– Важливо, що вчасно забили. Чим складніше погода, тим куди більше команда проявляє характер. «Сталь» – молодці, вміло оборонялися. Ми намагались домінувати, були моменти, тиск. Не вистачало конкретних дій у завершальній фазі. Це впливало на те, що відбувалось на полі. Я радий, що ми перемогли. Ставили перед собою таке завдання. Український чемпіонат цікавий тим, що легких перемог тут не буває.

– Я радий за Ардіна, який забив свій перший м'яч. Давно не пам'ятаю, щоб грали за такої спеки. Задоволений стартом команди у чемпіонаті, – підкреслив Сачко в ефірі каналу «Футбол 2» одразу після гри.