Created with Sketch.

ДБР провело обшуки у ГУ ДСНС у Полтавській області

01 лютого, 15:01

За матеріалами «Останнього Бастіону» ДБР розпочало розслідування корупційних схем очільника ДСНС України у Полтавській області

Територіальне управління ДБР у місті Полтаві розпочало досудове розслідування за фактами зловживань посадових осіб ГУ ДСНС України в Полтавській області під час проведення державних закупівель.

В межах кримінального провадження відбувалися слідчі дії, з метою витребування документів по закупівельних процедурах.

Після численних публікацій «Останнього Бастіону» в ДБР відкрили кримінальне провадження щодо керівництва ГУ ДСНС Україні у Полтавській області.

Нагадаємо, що очільник полтавського ГУ ДСНС Володимир Салогуб, разом зі своїми підлеглими організував численні корупційні схеми.

У 2017 році Салогуб  призначив Володимира Гришаніна начальником відділу організації заходів цивільного захисту управління організації реагування на надзвичайні ситуації та цивільного захисту Головного управління ДСНС України у Полтавській області.

Паралельно з процесом призначення Володимира Гришаніна на посаду, у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України 26.09.2017 року з’явився запис про державну реєстрацію відомостей про юридичну особу – Товариства з обмеженою відповідальністю «Архітектос».

Засновниками ТОВ «Архітектос» стали нікому не відомий «управдом», директор ОСББ «Бідного 3-А» Мачіхін Андрій Вікторович та Матяш Лариса Миколаївна — за збігом обставин рідна мати дружини рідного сина Володимира Салогуба, тобто його «сваха», Безталанна Людмила Володимірівна — за збігом обставин рідна сестра дружини Володимира Гришаніна.

Володимир Гришанін, зайнявши посаду начальника відділу організації заходів цивільного захисту почав брати участь, у «ранзі» заступника голови комісії, у перевірках об’єднаних територіальних громад, суб’єктів господарювання, медичних, освітніх та інших установ з питань, що стосуються цивільного захисту.

Якимось «дивним» чином, після участі Володимира Гришаніна у комплексних перевірках стану реалізації державної політики у сфері техногенної та пожежної безпеки, перевірені підприємства почали укладати договори з ТОВ «Архітектос».

У зв’язку із забороною проведення перевірок, відпрацьована за 2020 — 2022 роки схема «загону клієнта» зупинилася, тому почав здійснюватися тиск на невеликі громади у питаннях геопросторового планування територій, без якого громада не може розвиватися.

У червні 2022 року відбулася перевірка ГУ ДСНС України у Полтавській області. Перевірка стосувалася питань запобігання надзвичайним ситуаціям, державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки.

З 19 по 23 червня 2023 року було проведено перевірку діяльності ГУ ДСНС України у Полтавській області та його структурних підрозділів щодо стану виконання покладених завдань, а також вимог законів і інших НПА у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту населення.

Проведена перевірка виявила численні порушення у роботі ГУ ДСНС у Полтавській області та підпорядкованих підрозділах.

Комісія ДСНС оцінила роботу ГУ ДСНС України у Полтавській області з питань запобігання надзвичайним ситуаціям, державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, як незадовільну.

Але на цьому корупційна історія ГУ ДСНС у Полтавській області не закінчилася.

Держаудитслужбою було проведено перевірку діяльності ГУ ДСНС у Полтавській області. За результатами аудиту було виявлено порушень на 17 мільйонів гривень.

Даний факт не міг залишитися поза увагою керівництва ДСНС України. Як результат, сьогодні Володимиру Салогубу було оголошено сувору догану...

«Останній Бастіон» три роки намагався привернути увагу правоохоронців до численних корупційних схем в ГУ ДСНС України у Полтавській області.

У грудні 2022 року ДСНС України у Полтавській області вирішило витратити бюджетні кошти на капітальний ремонт власного приміщення.

За дивним збігом обставин, закупівля була оголошена в кінці бюджетного року, коли ДСНС потрібно було освоїти бюджетні кошти.

Які роботи мали проводитися і які роботи було проведено - невідомо, як невідомо і про строки проведення робіт, адже договір з ПП "ВІАЛБУД-ПОЛТАВА" так і не був опублікований.

Держаудит служба мала б ретельно перевірити дану закупівлю, адже є цілком обґрунтовані підозри, що жодні ремонтні роботи у приміщенні ДСНС України у Полтавській області не проводилися.

Володимир Салогуб уже фігурував у корупційному скандалі. Це сталося через його кума та водночас очільника Лубенського районного відділу ГУ ДСНС в Полтавській області Володимира Башлія.

Але тоді Салогубу та Башлію вдалося уникнути відповідальності.

Сподіваємося, що у ДБР звернуть на розкрадання Салогубом та його поплічниками пального.

Наприкінці 2021 року Володимир Салогуб та його заступник з питань нагляду за пожежною і техногенною безпекою Володимир Гришанін вступили в злочинну змову з в.о. директора Кременчуцького НПЗ Русланом Ляпкою, та в обмін на відсутність перевірок та не притягнення до відповідальності з боку ДСНС вони стали щомісячно отримувати від заводу «благодійну допомогу» бензином А95 у кількості 6 тонн.

Для цього була організована наступна схема:

Кременчуцький НПЗ щомісяця переказував гроші за 6 тонн бензину А95 на фірму "АВІАС" "ТОРГОВИЙ ДІМ "КРЕМЕНЧУКНАФТОПРОДУКТСЕРВІС", головою наглядової ради якого є Павло Хованець.

Хованець віддавав бензин у талонах своєї мережі заправок благодійному фонду. Це все оформлялося через Полтавську обласну благодійну організацію "ФОНД БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ", керівником якого В'ячеслав Вишня, який за документами передавав цей бензин до Кременчуцького, Миргородського та Лубенського загонів ДСНС Полтавської області, де він списувався.

Цей фонд має доволі цікаву історію.

Заснований він був у далекому 2008 році. Він продовжує працювати дотепер, але у 2011 році він опинився під пильною увагою СБУ.

Схема хабарів через «Фонд безпеки життєдіяльності» працювала давно, але Салогуб, Гришанін та Вишня вирішили її дещо модернізувати, щоб менше привертати увагу правоохоронців.

Повертаючись до схеми з Кременчуцьким НПЗ, варто зауважити, що фактично на підрозділи передавалися лише 3 тонни, а 3 тонни розкрадалися Салогубом та Гришаніним. Свою частку мав і Вишня.

У пожежній охороні бензин А95 мало застосовується, списати правильно його неможливо, тим більше у такій кількості і вже з мінусом 50%.

Таким чином у схему крадіжки під час війни було втягнуто цілу групу співробітників, а Салогуб та Гришанін щомісяця незаконно збагачувалися.

Слід зауважити, що керівник 4-го державного пожежно-рятувального загону (з охорони об'єктів ПАТ «Укртатнафта» м. Кременчук) Ігор Костюк, який довідався про цю схему, намагався протидіяти її реалізації. Проте, Ляпка поскаржився на нього Салогубу, який неодноразово намагався його звільнити. Лише втручання очільника ДСНС Сергія Крука врятувало Костюка від звільнення.

«Останній Бастіон» продовжує пильно слідкувати за протиправною діяльністю посадових осіб ДСНС України. Вказані посадовці обов'язково будуть притягнуті до відповідальності. Кримінальної, чи Божої, покаже час.

Читайте також
Зеленський поборов корупцію на митниці?
Політика
Суддя ВАКС, що має проблеми з НАЗК, оформила бізнес на сина та родичів
Політика
ЗеленськийЄрмак дозволив Коболєву втекти за кордон
Політика
НАЗК виявило в ексчиновника СБУ ознаки незаконного збагачення
Кримінал
НАЗК виявило у декларації голови Харківської облради невідповідності на 3,4 млн грн
Політика
Мафія з середини. Умеров. Федоришин. Єгоров.
Опінії