Created with Sketch.

Дефолт в США скасовується

04.06.2023, 13:22

Джо Байден підписав закон про обмеження боргу

Президент США Джо Байден підписав закон, який призупиняє дію стелі державного боргу США у розмірі 31,4 трлн доларів, запобігаючи першому в історії дефолту, до якого залишалося всього два дні.

Про це повідомляє агенція Reuters.

Підписання закону, яке було закрите для преси, стало завершенням кризи, яка дошкуляла Вашингтону місяцями, змусила Байдена перервати міжнародну поїздку до Азії та загрожувала підштовхнути Сполучені Штати на межу безпрецедентної економічної кризи.

Палата представників і Сенат ухвалили закон цього тижня після того, як Байден і спікер Палати представників Кевін Маккарті досягли угоди після напружених переговорів.

Reuters додає, що міністерство фінансів попередило, що не зможе сплатити всі свої рахунки в понеділок, якщо Конгрес не прийме рішення до того часу.

Контрольована республіканцями Палата представників проголосувала 314 голосами за схвалення законопроекту, а контрольований демократами Сенат проголосував 63 голосами проти 36.

Раніше Сенат США у четвер ухвалив двопартійний закон, підтриманий президентом Джо Байденом, який скасовує стелю держборгу в розмірі 31,4 трильйона доларів, що дозволило уникнути першого в історії дефолту.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings може знизити кредитний рейтинг США навіть після того, як Конгрес прийняв законопроєкт, спрямований на запобігання дефолту.

Читайте також
Трамп звинуватив Обаму в розголошенні таємниці про інопланетян
Світ
Суди США понад 4 400 разів визнавали незаконним затримання мігрантів адміністрацією Трампа
Світ
«Вони їдять немовлят, чувак…!»
Світ
Американські війська заявили про знищення судна в Тихому океані: є загиблі
Світ
Агентів ICE у Міннеаполісі зобов’яжуть носити бодікамери після двох вбивств громадян США
Світ
Трамп звинуватив покійного Епштейна у змові проти нього
Політика