Created with Sketch.

Депутати хочуть підвищити оплату праці своїм помічникам

19.06.2020, 13:02

Депутатський фонд оплати праці хочуть збільшити на 9000 гривень!

На сайті Верховної Ради опублікували текст законопроєкту №3645 «Про внесення змін до Положення про помічника-консультанта народного депутата України та Постанови Верховної Ради України «Про фінансове забезпечення діяльності народного депутата України». Авторами проєкту є представники «Слуги народу», серед яких: Сергій Кальченко, Ольга Савченко, Оксана Гринчук, Павло Фролов та інші.

Автори пишуть, що метою законопроєкту є удосконалення порядку використання загального фонду, що встановлюється на оплату праці помічників-консультантів народного депутата, унормування можливості виплати помічникам-консультантам народного депутата матеріальної допомоги для розв'язання соціально-побутових питань тощо.

Що пропонують народні обранці?

Автори у законодавстві пропонують прописати наступні норми:

- Помічником-консультантом народного депутата може бути лише громадянин України, який вільно володіє державною мовою.

- Зарахування на посаду помічника-консультанта народного депутата проводиться на підставі письмового подання депутата Керівнику Апарату Верховної Ради, в якому зазначаються: П.І.Б. кандидата на посаду, зарахування на постійній основі чи за сумісництвом, строк дії трудового договору, розмір встановлюваної заробітної плати, дата зарахування.

- До письмового подання депутата додаються особиста заява особи, яку приймають на цю посаду, та інші документи, передбачені законодавством.

Оплата праці помічника-консультанта народного депутата України

У межах загального фонду, встановленого депутату для оплати праці помічників, народний депутат самостійно:

1) визначає кількість помічників-консультантів, які працюють за строковим трудовим договором (на постійній основі чи за сумісництвом) або на громадських засадах;

2) здійснює розподіл місячного фонду заробітної плати помічників-консультантів, що не може бути нижчим за встановлену законом мінімальну заробітну плату;

3) звертається з поданням до Керівника Апарату Верховної Ради про виплату помічникам матеріальної допомоги для розв'язання соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати відповідних помічників-консультантів та матеріальної допомоги для оздоровлення під час надання щорічної основної відпустки.

Виплати заробітної плати за час щорічної основної та додаткової відпусток помічників-консультантів, грошової компенсації за всі невикористані ними дні щорічної основної та додаткової відпусток, здійснюються виключно коштом та в межах загального фонду, встановленого народному депутату для оплати праці помічників, та не можуть бути виплачені користуючись з інших бюджетних призначень на забезпечення діяльності Верховної Ради.

Щорічна основна відпустка помічникам депутата надається у період відпустки самого народного депутата. При цьому за погодженням з народним депутатом відпустка може бути перенесена на інший період або поділена на частини будь-якої тривалості за умови, що одна безперервна частина щорічної основної відпустки становитиме не менше 14 днів.

У разі не використання щорічної відпустки протягом 12 місяців після закінчення робочого року, народний депутат в межах загального фонду, встановленого йому для оплати праці помічників-консультантів, має передбачити кошти для грошової компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки.

При цьому депутати пропонують встановити загальний місячний фонд для оплати праці в розмірі 29,2 прожиткових мінімумів (59 188,4 грн). Тобто якщо два помічники, то кожен з них може отримати приблизно по 29 тис. грн щомісяця. На сьогодні фонд оплати праці помічників складає 25 прожиткових мінімумів (50 675 грн).

Читайте також
Логістичний гігант Maersk звільняє 10 тисяч працівників
Економіка
Країні-бензаколонці бракує палива
Опінії
Чому в Німеччині масово зачиняються аптеки?
Світ
Масові звільнення у світових технологічних гігантах
Економіка
Масові звільнення у світових гігантах
Світ
Білоруську промисловість наздогнала стагнація
Світ