Created with Sketch.

Депутати розглянуть постачання води до Криму

16.03.2020, 12:06
Фото: Zik

Проєкт Постанови спрямований на схвалення Заяви щодо спроб відновлення водопостачання до Криму.

На офіційному сайті Верховної Ради з’явився текст постанови №3207 «Про Заяву Верховної Ради України щодо спроб відновлення масштабного водопостачання по Північно-Кримському каналу до тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та міста Севастополя та закликів про нібито потребу такого відновлення».

Авторами документу є група народних депутатів від правлячої фракції, «Європейської солідарності» та «Голосу». 

Обставини

У пояснювальній записці до проєкту депутати відзначили, що наша держава шостий рік знаходиться у стані війни з Росією. Далі автори нагадують, що Росія 20 лютого 2014 року розпочала збройну агресію проти України, спочатку анексувавши Крим, а потім розпочавши подібний сценарій на сході країни.
  
Автори вказують, що у 2018 році на Кримському півострові почався період посухи, що призвело до нестачі води для воєнних баз держави-агресора. Водночас, цивільне населення автономії та Севастополя є повністю забезпеченим водою для питних, побутових та інших потреб. 

Відповідно до Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, держава-окупант зобов’язана за допомогою усіх наявних засобів забезпечувати населення продуктами харчування та медичними матеріалами, постачати необхідні продукти харчування, медичні матеріали та інші припаси, якщо ресурсів окупованої території виявиться недостатньо. 

Верховна Рада України вважає за необхідне висловити свою публічну позицію і засудити заклики до постачання води як такі, що не відповідають міжнародним зобов’язанням України, не спрямовані на захист прав людини, та водночас суперечать державним інтересам. 

Що пропонується

Нагадаємо, питання водопостачання до Криму підіймається з самого початку анексії півострова. Нещодавно про таку можливість заявив голова правлячої фракції Давид Арахамія. Пізніше подібні тези озвучив новий прем’єр-міністр Денис Шмигаль, однак пізніше забрав свої слова назад, зазначивши, що воду дадуть Криму лише після деокупації.

Читайте також
Нарешті заборонили джипінґ у заповідних зонах України
Політика
Трансжири в Україні поза законом
Економіка
Перший акт до заборони сект РПЦ-ФСБ в Україні
Опінії
НАЗК пропонує карати суддів за ухвалення необґрунтованого рішення
Кримінал
Депутати не змогли відібрати ПДФО у місцевих рад
Політика
Тепер все, що вкрав, мусиш декларувати
Політика