Created with Sketch.

Дерево з порожніми плодами в Україні

13 січня, 15:29

Структури влади, які живляться ресурсами народу, не приносячи йому користі, приречені на знищення.

В одному краї росло велике дерево з пишною кроною. Його гілки простягалися до небес, а листя блищало на сонці, мов золоті монети. Дерево здавалося живим втіленням достатку, і багато хто вірив, що його плоди принесуть багатство і щастя.

Але, підійшовши ближче, люди помічали, що плоди дерева порожні. Вони виглядали соковитими, але всередині не було ані м’якоті, ані насіння. Порожнеча плодів засмучувала, але дерево продовжувало рости й розростатися, харчуючись соками землі, яку обробляли селяни.

Селяни, виснажені тяжкою працею, дивилися на дерево з надією, але з кожним роком його коріння ставало все глибше, висмоктуючи останні сили з ґрунту. Гілки ставали сильнішими, листя яскравішим, а плоди — все такими ж порожніми.

Одного дня, коли земля навколо дерева висохла, а селяни почали помирати від голоду, вони зібралися, щоб вирішити, що робити. Але дерево було таким великим, що його тінь закривала сонце, а його коріння обвило всю околицю. «Занадто пізно», — сказали старійшини.

І дерево продовжувало рости, пишаючись своєю пишністю, навіть коли навколо залишилися лише мертві землі й зруйновані будинки.

Мораль:

Як дерево з порожніми плодами, так і структури влади, які живляться ресурсами народу, не приносячи йому користі, приречені на знищення.

Подібно до того, як дерево не помічає загибелі землі, що його годує, так і жадібні правителі не бачать, що їхнє багатство будується на стражданнях. Але справжнє процвітання — це плодовите дерево, яке ділиться своїми плодами, живить землю і приносить користь усім навколо.

Ця притча нагадує нам, що жадібність і егоїзм, що живляться за рахунок інших, ведуть до розорення й загибелі. Тривалий розвиток можливий лише там, де піклування про ближнього та справедливість стоять вище корисливості. Душа, як і земля, потребує любові та поваги. Той, хто править, має пам’ятати: його багатство — це не власність, а відповідальність за добробут тих, хто його годує.

Читайте також
Лінь чи вигоряння? Як розпізнати справжню причину втоми
Життя
Країна мрій Зеленського
Політика
ДІЯ відзначила чемпіонів України
Полтава
Як пережити нічні обстріли
Війна
Осінь буде «весела»: нас готують до соціального вибуху
Опінії
Українці розумнішають
Політика