Полтавський окружний адміністративний суд зобов’язав «Полтававодоканал» надати для аналізу декларації гендиректора та його заступників.
Ще у квітні 2014 року «Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» звернувся до КП «Полтававодоканал» із запитом про доступ до публічної інформації. Громадська організація хотіла проаналізувати декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру генерального директора підприємства та його заступників за 2013 рік.
Посадові особи «Полтававодоканалу» є суб'єктами декларування і зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати цю інформацію за місцем роботи. Крім того, ця інформація повинна бути відкритою і, оскільки підприємство є комунальним, то платники податків мають право її бачити.
Отримавши відмову, «Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» звернувся зі скаргою до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської про порушення підприємством права на доступ до публічної інформації.
Проте й на подання омбудсмена надати запитувану інформацію керівництво підприємства відмовило, порушуючи цим ще й ЗУ «Про Уповноваженого Верховною Радою України» та ЗУ « Про засади запобігання і протидії корупції».
«Полтававодоканал» отримав судовий позов, який опосередковано ініціював «Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства», а позивачем виступив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.
І ось 28 жовтня 2014 року суд постановив, що відмова підприємства не надавати декларації про доходи свого керівництва – незаконна. Також «Полтававодоканал» зобов’язаний надати «Аналітичному центру…» запитувану інформацію.
Підприємство ще може подати апеляцію стосовно рішення суду. Якщо ж цього не відбудеться, то невдовзі ми дізнаємося, які зарплати отримує топ-менеджмент «Полтававодоканалу» з державного бюджету.
«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства»