Created with Sketch.

Для армії США збудують роботизованих скатів Manta Ray

23.12.2021, 12:43
Фото: google

Найближчим часом в американського флоту можуть з’явитися повноцінні підводні бойові одиниці

Міністерство оборони США замовило прототипи роботизованих підводних скатів «Manta Ray».

Агентство перспективних оборонних проектів Міноборони США підписало контракт на розробку з компаніями Northrop Grumman Systems Corporation та Martin Defense Group.

Програма «Manta Ray» спрямована на розробку безпілотних систем, які працюватимуть протягом тривалого часу без потреби у матеріально-технічній підтримці чи технічному обслуговуванні на місці.

Цього року підрядники завершили першу фазу програми, в ході якої довели зрілість технологій та здатність безпілотника самостійно пересуватися під водою, зберігаючи високу автономність.

На першому етапі програми виконавці розробили та провели попередні випробування нових підходів до управління енергоспоживанням, надійності, та боротьби з корозією, навігації та запобігання підводним перешкодам.

У рамках другої фази компанії Northrop Grumman Systems Corporation та Martin Defense Group повинні будуть побудувати повнофункціональні прототипи. Вони повинні мати здатність нести корисне навантаження.

Якщо програма завершиться успіхом, то вже найближчим часом в американського флоту можуть з’явитися повноцінні підводні бойові одиниці. Які діють за мінімального втручання людини.

«Програма зробила значний прорив на шляху автономних підводних апаратів з корисним навантаженням, які могли працювати незалежно від суден з екіпажем або допоміжною інфраструктурою», – заявив менеджер програми Manta Ray Кайл Вернер.

Довідково: Манта — рід скатів родини Орлякові. Має 2 види. Інші назви «скат-рогач» та «великий морський диявол».

Нагадаємо, у травні 2021 року компанія Northrop Grumman провела перші випробування прототипу перспективної дуже легкої торпеди VLT (Very Lightweight Torpedo).

 

Читайте також
Литва, Латвія та Естонія повідомили ООН про вихід із договору про заборону протипіхотних мін
Світ
Іран відмовився від російських Су-35 на користь китайських винищувачів
Політика
Війна — це швидкість і Україна зобов'язана бути швидшою за РФ
Війна
Північнокорейський арсенал «гарматного м'яса» РФ
Війна
Мерц про постачання TAURUS для України
Війна
Індія заявляє, що Пакистану бракує боєприпасів через таємне постачання до України
Війна