Кліматичні зміни, спричинені діяльністю людей (інтенсивне сільське господарство та індустріалізація), погіршують погодні умови на планеті.
Про це йдеться у черговому дослідженні, викладеного британськими науковцями на шпальтах загальномедичного тижневика "Lancet", передає медіаагенція "Останній Бастіон".
Вони становили, що теперішнє підвищення рівня атмосферного повітря (разом із тиском – прим. ред.) насправді віщує критичніші наслідки, оскільки спеку невдовзі й надовго замінить холод.
«У 854 міських районах Європи ми оцінили щорічне перевищення у 203 тисяч 620 смертей, пов'язаних із холодом. І тільки 20 тисяч 173 смертей, пов'язаних зі спекою. Фактично, від холоду у 10 разів більше смертей, ніж від спеки. На нашій діаграмі [див. нижче – прим. ред.] подано статистику смертей від холоду (синім) та спеки (червоним) в європейських країнах з урахуванням віку», – повідомили британські науковці.
Не дарма ще норвезький підкорювач Північного Полюса, полярник Руаль Амундсен писав, що людина може звикнути до всього, крім холоду, і очевидно, що з кожним роком ставатиме холодніше, ніж досі.
Також медіаагенція "Останній Бастіон" не припиняє наголошувати на тому, що на тлі новин про хвилі спеки в Північній півкулі з'являється жахлива перспектива кліматичної катастрофи більшого масштабу.